«Літня» субсидія: кому призначать автоматично і хто ще може претендувати

«Літня» субсидія: кому призначать автоматично і хто ще може претендувати 11.04.2024 18:31 Укрінформ Із травня 2024 року більшості українців, які отримують житлову субсидію, на неопалювальний сезон її буде призначено автоматично.

Про це повідомила пресслужба Пенсійного фонду України, передає Укрінформ.

«Житлова субсидія призначається до дати закінчення опалювального сезону та розраховується з урахуванням тривалості опалювального сезону по 15 квітня включно. З травня житлові субсидії на неопалювальний сезон більшості одержувачів буде призначено автоматично до 30 квітня 2025 року (якщо не змінилися дані про майновий стан та/або склад домогосподарств)», – йдеться в повідомленні.

Водночас низка категорій українців має звернутися особисто за призначенням допомоги. Зокрема, звернутися до органів Пенсійного фонду потрібно у разі, якщо заявник орендує житлове приміщення, за яке сплачує житлово-комунальні послуги, якщо у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи або якщо кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб у домогосподарстві менша, ніж кількість зареєстрованих.

Крім того, за особистим зверненням призначається житлова субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Претендувати на субсидію на неопалювальний сезон також можуть особи, які мають право на виплату, але в опалювальний сезон мали призначену субсидію в розмірі 0,00 грн.

У ПФУ підкреслюють, що у разі подання заяви протягом двох місяців з початку неопалювального сезону житлова субсидія призначається з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство цифрової трансформації спростило функціонал порталу «Дія» для оформлення субсидії. Послуга доступна для тих користувачів, хто оформлюватиме субсидію вперше. Тим українцям, які раніше подавали заяву про отримання субсидії онлайн чи офлайн, надсилати повторно її не треба.

Пенсійний фонд Субсидія

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *