Компенсацію за робоче місце для особи з інвалідністю можна отримати через «Дію» – Мінекономіки

Компенсацію за робоче місце для особи з інвалідністю можна отримати через «Дію» – Мінекономіки 16.02.2024 00:04 Укрінформ Відтепер роботодавці, які облаштували робоче місце для особи з інвалідністю, можуть отримати компенсацію від держави через портал "Дія".

Про це повідомила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко, передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу міністерства.

“Ми даємо роботодавцям можливість зробити робоче середовище для своїх працівників максимально комфортним та безпечним. Вони можуть придбати для співробітників з інвалідністю необхідні їм меблі, обладнання, допоміжні засоби, а держава компенсує їх вартість. Відтепер отримати таку компенсацію вони можуть швидше й простіше – через портал Дія”, – зазначила Свириденко.

Вона нагадала, що від моменту запуску програми понад 100 роботодавців вже отримали майже 7 млн грн компенсації від держави за облаштування робочих місць.

Щоб отримати компенсацію, роботодавцю необхідно авторизуватися на порталі "Дія" за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП); заповнити заяву, вказавши дані про особу з інвалідністю та облаштоване робоче місце.

Далі треба прикріпити документи, які підтверджують працевлаштування, купівлю допоміжних засобів та довідку медико-соціальної експертної комісії, яка засвідчує інвалідність співробітника; вказати IBAN свого рахунку і підписати заяву КЕПом.

Рішення буде ухвалене впродовж 13 робочих днів, в разі позитивного – кошти надійдуть на рахунок упродовж 5 робочих днів, заявили в міністерстві.

Також роботодавець може отримати компенсацію, подавши заяву до регіонального центру зайнятості в паперовій або електронній формі.

Як повідомлялось, у серпні 2023 року уряд запровадив програму компенсацій роботодавцям за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю. Програму реалізують Мінекономіки та Мінцифри, послугу надає Держслужба зайнятості.

Відповідно до умов програми, роботодавець може отримати компенсацію за облаштування робочого місця за працевлаштованих людей з 1 групою інвалідності – до 106,5 тис. грн, з 2 групою інвалідності – до 71 тис. грн.

Інвалідність Мінекономіки Додаток “ДІЯ” Юлія Свириденко

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *