Компанія Гринкевича через суд намагається зірвати закупівлі для армії – Жумаділов

Компанія Гринкевича через суд намагається зірвати закупівлі для армії – Жумаділов 07.02.2024 13:49 Укрінформ Компанія львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, яка займалася закупівлями харчування для ЗСУ, намагається через суд зірвати процедуру закупівель для армії. У ДП «Державний оператор тилу» запевнили, що всі процеси будуть завершені вчасно, і наступного тижня стануть відомі назви компаній, із якими можна буде укладати контракти.

Як передає Укрінформ, про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» заявив голова ДП «Державний оператор тилу» Арсен Жумаділов.

«У справі відомо те, що ця компанія, як ми знаємо, є постачальником у деяких контрактах Міноборони, які укладались ще у минулому році. При цьому за цими контрактами вже виявлено дуже багато зловживань щодо того, що не поставляються товари, вони поставляють не в повному обсязі або неналежної якості. Зараз ця компанія має сміливість, навіть нахабство, щоб спочатку вимагати в електронній системі Prozorro, щоб ми змінили кваліфікаційні вимоги для постачальників харчування так, як їм це зручно. В цьому їм було відмовлено, вони тепер позиваються до суду і позиваються у цікавий спосіб: спочатку хотіли використати свою дружню компанію, яка взагалі не має ніякого стосунку до постачання харчування, а торгує шинами, автомобільними запчастинами, як ніби ми обмежили їхні права учасника в цих процедурах. Коли суд розподілив цю справу на суддю, яка не сподобалась власникам "Трейд граніт інвест", вони подали ще один позов, але він уже був відхилений», – розповів Жумаділов.

Він відзначив, що сьогодні відбудеться розгляд першого позову, і в Міноборони абсолютно впевнені у тих вимогах, які сформулювали. Такі вимоги допускають доброчесний і спроможний бізнес до постачання і навпаки унеможливлюють участь недоброчесних постачальників із заплямованою репутацією, які не виконували свої зобов’язання перед Міноборони.

Жумаділов також відзначив, що Державний оператор тилу планує своєчасно завершити всі процедури і укласти контракти з компаніями-переможцями конкурсу.

«Ми плануємо завершити наші процедури в строки, як це було визначено ще тоді, коли це було оголошено. Ми їх оголосили минулої п’ятниці на харчування для потреб ЗСУ з другого кварталу цього року. Ми плануємо, що вже на початку наступного тижня стануть відомі назви компаній, із якими можна буде укладати контракти, і, відповідно, протягом наступного тижня триватиме робота щодо укладання таких контрактів. Ми сподіваємось, що у всі строки укладемось, і дуже сподіваємось, що суд почує наші аргументи щодо того, що саме таким чином були сформульовані кваліфікаційні вимоги, щоб унеможливити участь недоброчесних постачальників, що вони стануть на нашу сторону, і ми завершимо наші процедури так, як ми це запланували», – розповів Жумаділов.

Відповідаючи на запитання щодо можливих затримок закупівель харчування для армії, він зазначив, що судова тяганина не позначиться на забезпеченні армії.

«Якщо затримки і будуть через те, що суд стане на сторону позивача, вони можуть бути, але знову ж таки ми оголосили ці процедури заздалегідь з тим, щоб певний запас по часу був. Станом на сьогодні ми не бачимо високоймовірних ризиків, що харчування з другого кварталу з якихось причин не відбудеться. Є весь юридичний закупівельний інструментарій для того, щоб це забезпечити, і ми на це орієнтуємось», – наголосив Жумаділов, додавши, що армія буде забезпечена абсолютно точно.

Як повідомляв Укрінформ, 29 грудня 2023 року працівники ДБР затримали львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича під час спроби дати хабар одному із керівників Головного слідчого управління ДБР за сприяння у поверненні майна, вилученого у підконтрольних йому компаній в ході розслідування кримінального провадження.

Працівники Державного бюро розслідувань 17 січня оголосили нову підозру львівському бізнесмену і членам злочинної організації, які завдали державному бюджету збитків майже на мільярд гривень. Їх викрито на оборудках із закупівлями одягу та білизни для Збройних сил України.

Підозру також оголосили сину Ігоря Гринкевича Роману. Його оголосили в розшук та затримали в Одесі при спробі перетнути держкордон.

П’ятьом особам повідомили про підозру у створенні та участі у злочинній організації та заволодінні чужим майном шляхом зловживання довірою (шахрайство), вчиненому в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах, злочинною організацією (ч. 5 ст. 190, ч. 1, 2 ст. 255 ККУ).

Міністерство оборони проводить аудит всіх контрактів, зокрема і з тими компаніями, які можуть бути дотичними до родини Гринкевичів.

Міноборони Єдині новини Гринкевич

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *