Колишній військовополонений з «Азову» звернувся до президента Ердогана

Колишній військовополонений з «Азову» звернувся до президента Ердогана Відео 02.05.2024 14:03 Укрінформ Колишній військовослужбовець бригади “Азов”, етнічний кримський татарин, медик, який перебував на “Азовсталі”, звідки звертався до президента Туреччини з проханням про допомогу, Асан Ісенаджиєв просить турецького лідера про допомогу у звільненні військовополонених.

Про це йдеться в опублікованому на його сторінці в Інстаграмі відеозверненні, повідомляє Укрінформ.

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Асан Ісенаджиєв (@dr.livese)

“Шановний народе Туреччини та пане Реджепе Таїпе Ердогане. Мене звати Асан Ісенаджиєв. Я – бойовий медик, який захищав свою Батьківщину – Україну в лавах “Азову”. Навесні 2022 року я звертався до вас з підвалів “Азовсталі” з проханням допомогти врятувати моїх поранених побратимів, які помирали від відсутності медикаментів. Минуло два роки, відколи близько 900 бійців «Азову», які разом зі мною у повному оточенні захищали Маріуполь, знаходяться у російському полоні”, – йдеться у зверненні.

Асан Ісенаджиєв додав, що сам протягом семи місяців перебував у полоні, зокрема в тому бараку в Оленівці, який підірвали росіяни і де загинули 53 військовополонені азовці.

“Мені пощастило вижити. І мене обміняли. Я зі свого досвіду знаю, що навіть день, проведений у полоні, це пекло. Пекло, в якому мої побратими знаходяться вже понад 700 днів. Катування та знущання, психологічний тиск, відсутність належної медичної допомоги та постійний голод — ось що таке російський полон”, – сказав захисник України.

Колишній військовослужбовець, а нині звільнений за станом здоров'я після російського полону, наголосив на тому, що Україна зараз веде національно-визвольну війну та бореться за незалежність та цінності, які є близькі турецькому народу.

“Також Ви маєте досвід організації перемовин на найвищому рівні та необхідний вплив у світі. Я прошу вас усіляко сприяти обмінам азовців, серед яких представники різних етносів та релігійних конфесій, зокрема і мусульмани”, – сказав Ісенаджиєв.

Він подякував Туреччині за всебічну та невпинну допомогу.

Як повідомляв Укрінформ, у столиці Туреччини пройшов показ української документальної стрічки «20 днів у Маріуполі», у в межах якого відбулася зустріч глядачів із захисниками Маріуполя.

Азов Ердоган Війна Полонені Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *