Жоден з паліїв військових автівок не отримав від замовників обіцяних грошей – поліція 14.09.2024 00:55 Укрінформ Жоден зі зловмисників, котрі скоюють підпали автомобілів військовослужбовців ЗСУ, не отримав усіх обіцяних російськими замовниками грошей.
Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» заявив начальник поліції Києва Дмитро Шумейко, відповідаючи на запитання щодо підпалів автомобілів військових, передає Укрінформ.
«Хочу запевнити, що ситуація у цьому напрямку під контролем. Такі випадки трапляються. Не можна казати, що є великий сплеск, ми ефективно протидіємо цьому, залучаємо всі можливості й сили поліції та СБУ», – зазначив він.
За словами Шумейка, такі злочини скоюють це різні групи осіб. Причому столичні поліцейські зафіксували лише два випадки, коли паліями виявилися жінки.
«Мотивація у всіх цих людей одна – легкі гроші. Вони були впевнені, що правоохоронні органи їх не спіймають, обирали стоянки, подвір’я, які не сильно охоронялися… Ворожі спецслужби через соцмережі пропонують гроші – від 600 до кількох тисяч доларів за підпали авто. Але жоден із тих, хто погодився, цих грошей не отримав», – розповів начальник поліції Києва.
Ці особи, зауважив він, «у найкращому разі» отримували невелику частину обіцяних коштів.
«Але потім ворог починає шантажувати тих, хто погодився, тим, що передасть дані про них правоохоронним органам України… І варто говорити кожному: у цій категорії злочинів інших запобіжних заходів, окрім тримання під вартою, не обирається. Кожен, хто його вчинив, має розуміти, що до нього буде застосовано тільки цей запобіжний захід», – наголосив Шумейко.
Окремо він закцентував на тому, що у ці злочини росіяни втягують і українську молодь: «Зараз хотів би звернутися до батьків і освітян – потрібно говорити з дітьми й пояснювати їм, що наш ворог не має ні совісті, ні моралі та втягує у цю злочинну діяльність дітей. І чим більше ми будемо говорити про це з дітьми, тим, я впевнений, вони будуть менше (потрапляти на цей гачок – ред.)».
Шумейко закликав громадян, які побачать подібні оголошення, насамперед у соцмережах, одразу повідомляти поліцію.
«Потрібно звертати увагу, якщо хтось крутиться навколо військових авто, фотографує, виявляє нетипову поведінку. Якщо особа не є мешканцем певного будинку, але тривалий час ходить поруч і щось вишукує – потрібно просто зателефонувати на 102 або 112, і поліція розбереться», – запевнив посадовець.
Він також наголосив, що випадки побиття військових не є тенденцією ані у столиці, ані загалом в Україні.
«У Києві такої тенденції точно немає. Упевнений, що і в нашій країні такої тенденції немає. Ці випадки викликають суспільний резонанс, тому всі про них знають. Думаю, просто раніше аналогічні випадки не так широко висвітлювали ЗМІ», – сказав Шумейко.
Як повідомляв Укрінформ, від початку року станом на кінець серпня Національна поліція та Служба безпеки України затримали понад 70 паліїв автомобілів військовослужбовців.
Фото ілюстративне
Автомобіль Поліція Гроші Військові Підпал
Источник: www.ukrinform.ua