Жінок на війні найчастіше зображають в образах жертв чи постраждалих – Левченко

Жінок на війні найчастіше зображають в образах жертв чи постраждалих – Левченко 26.04.2024 16:44 Укрінформ В українських медіа жінок у контексті висвітлення повномасштабного вторгнення Росії часто зображають стереотипізовано – в образі жертв чи постраждалих.

Про це під час Міжнародної конференції з медіаграмотності та саморегулювання медіа, що проходить у Києві, розповіла урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, передає кореспондентка Укрінформу.

«Важливо, щоб у нас були не стереотипні зображення жінок, особливо у контексті повномасштабного вторгнення», – зазначила Левченко.

За її словами, жінок під час війни найчастіше представляють в образі жертв чи постраждалих.

Левченко перерахувала проблеми, з якими стикається українська медіасфера в контексті гендерної рівності. «Фемінізованість сфер не означає фемінізації у висвітленні проблематики, яка до них відноситься. Навіть у таких сферах, як освіта, охорона здоров’я експертами частіше виступають чоловіки», – зауважила уповноважена.

Вона закликала українські ЗМІ активніше вживати фемінітиви.

«Нещодавно Рада Європи видала посібник про гендерно чутливу мову. Ми перекладатимемо його українською», – сказала Левченко.

Урядова уповноважена з питань гендерної політики повідомила, що дослідження, які проводили Міністерство культури та інформаційної політики і Національна рада з питань телебачення і радіомовлення спільно з організацією «Жінки в медіа» та Лізою Кузьменко у ролі експертки, свідчать, що попри чималі проблеми, наша медійна сфера рухається у бік розуміння важливості гендерної рівності.

Як повідомлялося, у Києві триває дводенна Міжнародна конференція з медіаграмотності та саморегулювання медіа. Її організатором виступило Міністерство культури та інформаційної політики за співпраці з Програмою підтримки ОБСЄ для України, Офісом Ради Європи в Україні, організацією International Media Support, Програмою розвитку ООН, UNESCO в Україні, Представництвом Європейського Союзу в Україні, урядом Японії.

Гендерна рівність Війна Жінки Медіа Війна з Росією Насильство

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *