Із точки зору християнської моралі справи Майдану не мають терміну давності – глава УГКЦ

Із точки зору християнської моралі справи Майдану не мають терміну давності – глава УГКЦ 20.02.2024 19:05 Укрінформ За християнською мораллю, справи Майдану не мають строків давності.

Про це сказав глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час круглого столу в Укрінформі «Судова трансформація в Україні – ціннісні орієнтири. Актуальні моральні дилеми».

«З точки зору християнської моралі, справи Майдану не мають терміну давності. Термін давності може згадуватися лише тоді, коли злочин стосується ставлення людини до певних речей. Коли йдеться про ставлення людини до людини і злочин проти людської особи, то терміну давності бути не може», – зазначив Блаженніший Святослав.

Він підкреслив, навіть коли йдеться про злочин, пов'язаний із речами, моральна норма передбачає реституцію. Тобто, за його словами, можна говорити про завершення відповідальності лише тоді, коли той, хто вчинив злочин щодо майна, повернув завдані збитки.

Крім того, отець зауважив, що дії “суддів Майдану” – це була найбільша точка зневаги правосуддя в Україні.

«Можливо, це була точка найбільшої деградації правосуддя, яке показало, що ми є спадкоємцями репресивної моделі правосуддя. Судової влади – як влади репресій, одного з інструментів не так пошуку справедливості, як інструменту гноблення, який чинить несправедливо і є керований кимось», – сказав він.

Як повідомляв Укрінформ, частина вбивств, які були скоєні на Майдані 18 лютого 2014 року, досі не розкрита.

УГКЦ Революція Гідності Шевчук Справи Майдану

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *