Як скористатися європротоколом при ДТП – роз’яснення поліції

Як скористатися європротоколом при ДТП – роз'яснення поліції 22.01.2024 02:26 Укрінформ Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький рекомендує у разі ДТП із незначними наслідкам використовувати європротокол.

Як передає Укрінформ, про це він написав у Фейсбуці.

"Через несприятливі погодні умови збільшується ризик потрапити у ДТП. Якщо ушкодження автомобіля несуттєві, рекомендую скористатися європротоколом, який можна оформити без виклику поліції, лише за кілька хвилин", – зазначив Білошицький.

За його словами, європротоколом можна скористатися, коли відсутні травмовані чи загиблі; не завдано матеріальної шкоди третім особам; учасники ДТП мають дійсні поліси обов'язкового страхування; між учасниками ДТП досягнуто згоди щодо всіх обставин пригоди; водії-учасники ДТП перебувають у тверезому стані; сума збитків після ДТП не перевищує ₴80 тисяч.

Скласти європротокол можна за допомогою зручної онлайн-системи або на паперовому бланку.

"Цифровий сервіс фіксації ДТП перевірить на коректність заповнені дані та вкаже на помилки. Дані про ДТП відразу будуть надіслані страховим компаніям обох сторін та внесені в базу даних МТСБУ", – підкреслив Білошицький.

Оформити електронний європротокол онлайн можна за посиланням.

За словами Білошицького, існують низка переваг у разі використання європротокола: не потрібно інформувати та очікувати поліцію; можна залишити місце ДТП відразу після складання європротоколу та заощадити час.

Також водій звільняється від адміністративної відповідальності, тобто посвідчення водія не вилучається, матеріали не направляються в суд, штраф не накладається.

"Отже, використання європротоколу заощаджує ваш дорогоцінний час. Зважайте на погодні умови, дотримуйтеся ПДР та будьте уважні", – зауважив Білошицький.

Як повідомляв Укрінформ, раніше Білошицький поінформував, що в Україні торік сталося 23 642 ДТП, у яких 3053 людини загинули і 29 502 були травмовані. Найпоширеніша причина ДТП з потерпілими – перевищення дозволеної швидкості руху.

ДТП Поліція Європротокол

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *