Як діятимуть обмеження консульських послуг для чоловіків за кордоном – роз’яснення МЗС України

Як діятимуть обмеження консульських послуг для чоловіків за кордоном – роз'яснення МЗС України 23.04.2024 21:08 Укрінформ Міністерство закордонних справ України надало розʼяснення щодо порядку отримання консульських послуг для чоловіків мобілізаційного віку в закордонних дипломатичних установах.

Відповідна інформація розміщена на сайті зовнішньополітичного відомства, передає Укрінформ.

Зазначається, що з 23 квітня МЗС тимчасово припиняє прийом нових заяв на вчинення консульських дій від чоловіків 18-60 років, які тимчасово перебувають за кордоном (за винятком заяв про оформлення посвідчень особи на повернення в Україну). Усі заяви, подані до 23 квітня, буде розглянуто та опрацьовано консульськими установами в повному обсязі.

Запроваджені обмеження не застосовуються у разі, коли фактичним отримувачем послуги є не сам заявник, а його неповнолітня дитина чи підопічна особа. Обмеження жодним чином не стосуються надання консульської допомоги у разі надзвичайних ситуацій (ДТП, затримання, стихійні лиха тощо); співробітники консульської служби надаватимуть у межах законодавства необхідну допомогу в повному обсязі.

Міністерство підкреслює, що призупинення процесу є тимчасовим кроком, обумовленим необхідністю вирішення питань щодо військового обліку за кордоном та розвʼязання технічних питань, які виникли у ході імплементації норм та положень нового закону про мобілізацію. Після набуття законом чинності 18 травня, прийом і розгляд заяв про вчинення консульських дій продовжиться з урахуванням нових вимог.

Відповідно до нового закону, після оновлення даних у ТЦК громадяни вказаної категорії матимуть доступ до консульських послуг згідно з законодавством у повному обсязі.

Механізм оновлення та перевірки військово-облікових даних для чоловіків 18-60 років, які тимчасово перебувають за кордоном, наразі визначається з-поміж доступних варіантів й узгоджується причетними державними органами. Щойно ця міжвідомча робота буде завершена, дипломатичні установи та МЗС оприлюднять додаткові докладні роз'яснення.

МЗС прийняло рішення зараз, оскільки строк розгляду таких заяв може перевищити час, який залишився до набуття законом про мобілізацію чинності. Таким чином дипломати прагнуть уберегти громадян від ситуацій, коли замовлена послуга не зможе бути зрештою надана.

Як повідомляв Укрінформ, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба доручив вжити заходів щодо відновлення справедливого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном.

11 квітня Верховна Рада ухвалила закон про мобілізацію. Президент Володимир Зеленський підписав документ. Закон набуде чинності 18 травня.

Консульство Мобілізація МЗС

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *