Естонія поки не має плану репатріації громадян призовного віку в Україну

Естонія поки не має плану репатріації громадян призовного віку в Україну 30.04.2024 10:52 Укрінформ Міністерство внутрішніх справ не має плану примусової репатріації на територію України українських громадян, включаючи чоловіків призовного віку, які законно проживають в Естонії.

Про це повідомила ERR радниця відділу політики громадянства та міграції МВС Аннелі Вікс, передає Укрінформ.

«Мобілізація – це питання, що стосується держави та її громадян. Міністерство внутрішніх справ (Естонії) не має плану примусової репатріації громадян України, які законно проживають в Естонії, втекли через війну, в тому числі громадян України, які належать до цільової групи можливої української мобілізації», – сказала Вікс.

Станом на 26 квітня дозвіл на проживання в Естонії на підставі тимчасового захисту мають 6500 українських чоловіків віком 18-60 років.

За словами Аннелі Вікс, якщо громадяни України мобілізаційного віку більше не зможуть обміняти свої прострочені паспорти на нові в посольстві України, то вони втратять можливість подорожувати.

«Проте відсутність чинного проїзного документа не обмежує можливості подання заяви на отримання або продовження посвідки на проживання (у тому числі на підставі тимчасового захисту). Чинний порядок також допускає ідентифікацію або підтвердження особи на підставі інших доказів», – пояснила чиновниця.

При цьому, за її словами, іноземець також не зможе звернутися за візою за відсутності справжнього проїзного документа.

Зазначається, що станом на кінець квітня в Естонії діючий дозвіл на проживання на підставі тимчасового захисту загалом мали близько 31 тисяч воєнних біженців.

Як повідомляв Укрінформ наприкінці минулого року міністр внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс заявив, що країна готова допомогти Україні в мобілізації її громадян, якщо дві країни підпишуть відповідний договір. За його словами, на той час в Естонії проживали близько 7500 громадян України призовного віку, проте багато хто з них звільнений від мобілізації.

Це питання не стосується тих громадян України, які постійно проживають за кордоном, але зачіпає тих, хто приїхав до Естонії після 24 лютого 2022 року, і наразі мешкає тут із тимчасовою посвідкою на проживання. Ляенеметс зауважив, що відповідно до міжнародного права Україна не має змоги мобілізувати українців, які проживають в Естонії, оскільки для цього необхідна міждержавна угода.

Естонія Мобілізація Україна

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *