Держоператор тилу за рік роботи закупив майже 163 тисячі бронежилетів 08.12.2024 01:43 Укрінформ За рік роботи Державний оператор тилу уклав 658 контрактів на 75 млрд грн, зокрема було закуплено майже 163 тис. бронежилетів та поставлено до армії 11 тис. т пального.
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це розповів генеральний директор Державного оператора тилу Арсен Жумаділов під час презентації «DOT. Рік реформи забезпечення».
За його словами, 110 контрактів на суму 26,3 млрд грн стосувались постачання харчування, 396 контрактів на 22,5 млрд грн – на постачання одягу і 161 контракт на 24,7 млрд грн – на постачання паливно-мастильних матеріалів.
Крім того, за рік ДОТ закупив майже 163 тисячі бронежилетів.
«Ми зробили 162 700 бронежилетів, і цього було б достатньо, щоб одягнути армії кількох країн НАТО – Угорщини, Нідерландів, Бельгії, Швеції, Болгарії. Це дуже багато, і я вдячний виробникам, які включились, які нарощують свої можливості з виробництва. Також ми поставили 11 000 тонн пального. Цього достатньо, аби цистерни вишикувались від Києва до Житомира», – розповів Жумаділов.
За його словами, Державний оператор тилу оцінює роботу постачальника за показником Service Level Agreement за трьома ключовими критеріями: повнота, своєчасність та якість.
«Сьогодні ми можемо говорити про те, що в нас є певний рівень, якого до того не було, – прогнозованості закупівель та постачання. Зокрема, зимовий одяг ми закуповуємо влітку, аби на 15 жовтня, коли потрібно перевдягатися, наші військові, дійсно мали те, у що перевдягатися. У 2025 рік ми заходимо не так, як у 2024-й. Ми оголосили дуже багато процедур на мільярди гривень вже в листопаді зі строками поставок у 2025 році планово, щоб не було звинувачення в тому, що ми чомусь не використали електронну систему Prozorro. Тобто все це планово», – відзначив керівник ДОТ.
Він додав: якщо раніше строки поставок для армії закладались в 1-2 місяці, то зараз ідеться про 3-6 місяців. Цього терміну достатньо постачальникам, щоб вчасно зреагувати і вчасно надати все належне для армії.
Жумаділов також повідомив, що за рік роботи агенції вдалося скоротити тривалість руху документів щодо харчування для ЗСУ в 4 рази. І це стало можливим завдяки запровадженню системи DOT-Chain. Вона дозволяє мати всю документацію онлайн в одному кабінеті, здійснювати оплати без «пекельних кіл погодження» та постачати ЗСУ все необхідне в декілька кліків.
«DOT-Chain зробив можливим те, що строк від моменту поставки товару до оплати, який раніше сягав 45- 60 днів, сьогодні в 4 рази менший – від 10 до 15 днів. Вся документація в онлайн, вона вся прозора, вона вся доступна для аудиту, для перевірок, для інспекції. І це дійсно відбувається в кілька кліків. Ми знищили більше ніж 30 000 паперових документів, які щотижня створювалась у ЗСУ лише по напрямку харчування для того, щоб облікувати поставлений товар», – розповів Жумаділов.
Очільник ДОТ також повідомив, що протягом року агенцією було здійснено 1236 перевірок постачальників, 222 перевірки кандидатів та врегульовано 30 конфліктів інтересів.
Серед інших здобутків ДОТ за рік – покращення сухпайків для військових, закупівля жіночої форми для ЗСУ та запуск рекрутингової кампанії з працевлаштування і профорієнтації ветеранів у ДОТ. Так, станом на 1 грудня ветеранами і ветеранками вже подано 236 заявок на працевлаштування.
Серед планів на 2025 рік Жумаділов назвав: участь у процесі визначення і формування потреб військових, розширення доведених закупівельних програм, налагодження фідбеку від військових і постачальників.
Як повідомляв Укрінформ, Державний оператор тилу Міністерства оборони спрощує для військових частин роботу з рекламаціями. Тепер через ІТ-систему DOT-Chain доступна можливість подання претензій щодо якості продуктів.
Фото ілюстративне
Армія Держзакупівлі Бронежилет Державний оператор тилу
Источник: www.ukrinform.ua