Цивільні у полоні в Росії: в Києві створили робочу групу з питань заручників

Цивільні у полоні в Росії: в Києві створили робочу групу з питань заручників 16.04.2024 18:26 Укрінформ У Києві відбулася презентація робочої групи при Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими, яка опікуватиметься питанням цивільних громадян України, незаконно утримуваних Росією

Про це передає кореспондент Укрінформу.

"Головна мета групи – щоб кількість наших цивільних громадян, які були звільнені, збільшувалася", – заявив представник уповноваженого з прав людини в системі органів сектору безпеки і оборони Олександр Кононенко.

За його словами, до ключових принципів роботи цієї групи належать: єдність, координація та оптимізація зусиль; пошук та верифікація; соціальний та правовий захист; розробка спільної стратегії взаємодії та дій для визволення цивільних тощо.

"Робоча група приділятиме особливу увагу гуманітарним аспектам забезпечення громадян, які перебувають у неволі. У нас забезпечено підтримку через адвокатів для захисту їхніх прав. Також вона надаватиме можливість передачі посилок і листів від рідних для підтримки психологічного та емоційного стану утримуваних у РФ", – сказав він.

Серед іншого, робоча група аналізуватиме закони та підзаконні документи, що регулюють соціально-правовий захист цивільних та членів їхніх родин та постійно моніторитиме виконання нормативно-правових актів, спрямованих на забезпечення дотримання прав та інтересів цивільних осіб, розроблятиме рекомендації щодо поліпшення умов захисту цих осіб тощо.

Кононенко зазначив, що координація органів влади у рамках цієї групи сприятиме ефективній взаємодії з міжнародними партнерами для забезпечення підтримки та сприяння визволенню мирних українців.

"Як результат ми очікуємо повернення всіх незаконно затриманих цивільних осіб додому", – сказав представник уповноваженого.

Він заявив, що створення цієї групи дозволить підвищити рівень інформаційної прозорості щодо ситуації з цивільними особами, незаконно позбавленими волі внаслідок збройної агресії РФ проти України.

Ця робоча група включатиме представників низки органів держвлади і ГО, зокрема, Об'єднаного центру з пошуку та звільнення полонених при СБУ, Державної міграційної служби, Нацполіції, Служби зовнішньої розвідки, Мінсоцполітики, МОЗ, Мін'юсту, МЗС, Офісу генпрокурора, прокуратури АРК та Севастополя, Мінреінтеграції та інших.

Як повідомлялося, станом на грудень 2023 року, за даними Лубінця, у полоні РФ перебували 28 тис. цивільних громадян України. 

Заручники Київ Полонені Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *