Асоціація операторів та інструкторів такмеду вже налічує майже 800 учасників

Асоціація операторів та інструкторів такмеду вже налічує майже 800 учасників Фото 14.03.2024 16:03 Укрінформ Близько 800 осіб та 15 організацій долучилися до Асоціації операторів та інструкторів з першої допомоги й тактичної медицини.

Про це голова правління ГС «Асоціація операторів та інструкторів з першої допомоги та тактичної медицини» Леонід Федоровський повідомив під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Укрінформ «Звіт про перший місяць діяльності в новому форматі».

«Наразі маємо дуже позитивні результати. До нас долучилося близько 800 приватних осіб і 15 організацій-партнерів, з якими ми вже встигли домовитись про співпрацю. Ми намагаємось покращувати результативність діяльності і з державними інституціями», – сказав Федоровський.

Він розповів, що наразі у роботі асоціації є цілий ряд проєктів. Один з центральних – веб-платформа обміну досвідом для медиків, рятувальників, осіб, які займаються першою допомогою. За словами Федоровського, проєкт реалізований на 35% – вже почалася робота над програмним компонентом. Він наголосив, що асоціація також провела декілька консультацій з державними структурами, які забезпечать безпеку комунікації спеціалістів.

Леонід Федоровський

Голова правління ГС «Асоціація операторів та інструкторів з першої допомоги та тактичної медицини» зазначив, що важливим елементом на цьому веб-ресурсі є система голосування – всі члени асоціації матимуть можливість брати участь у адвокаційній, політичній і дорадчій діяльності асоціації.

«За декілька місяців матимемо безпечний ресурс, на якому всі фахівці з рятування життя зможуть обмінятися досвідом, отримати актуальні, сучасні матеріали, які необхідні для роботи, і обговорити нагальні проблеми та потреби», – підкреслив він.

Також Федоровський поінформував, що у співпраці з державними інституціями, Міністерством оборони України, Департаментом охорони здоров'я та Командуванням Медичних Сил ЗСУ асоціація на 70% завершила роботу над професійним стандартом інструктора з тактичної медицини. За його словами, приблизно через один-два місяці вже буде державна професія інструктора з тактичної медицини і процедура визнання людей, які займаються цим видом діяльності на професійних засадах.

Крім того, у партнерстві з фондом «Razom for Ukraine» та юридичною компанією «Іщенко та партнери» асоціація запустила великий постійний інформаційний проєкт з юридичної підтримки військових.

Федоровський зауважив, що постійне представництво членів асоціацій є у робочих групах, організованих на базі Командування Медичних Сил ЗСУ та Міністерства оборони України.

«Таким чином ми намагаємося одночасно мати інформацію і допомагати у розробці сучасних, якісних стандартів підготовки військовослужбовців з тактичної медицини та надання першої допомоги», – прокоментував голова правління асоціації.

Він розповів, що продовжує роботу і активно працює проєкт з навчання інструкторів з тактичної медицини. За перший місяць роботи асоціації у новому форматі 24 особи успішно завершили навчання.

Також активно набирає обертів проєкт з розміщення аптечок зупинки кровотеч у публічних просторах. Він наразі на стадії збору коштів.

Федоровський повідомив, що також була проведена серія майстер-класів для військових лікарів із внутрішньокісткового доступу. 20 осіб завершили навчання у цьому місяці, у наступному заплановано навчання 40 осіб.

На майбутнє планується три великі проєкти: дослідження ефективності навчання з тактичної медицини; гармонізація цивільних та військових стандартів надання допомоги; розробка стандартів якості для засобів першої допомоги та тактичної медицини.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні створили Асоціацію операторів та інструкторів з тактичної медицини. Вона об'єднала різні напрями, що пов'язані із першою допомогою, тактичною та військовою медициною, волонтерською та медичною діяльністю, реабілітацією тощо.

Медицина Лікарі Військові Тактична медицина Домедична допомога

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *