Армії УНР – Гетьманату – Директорії: Історія великої ілюзії 04.02.2025 15:21 Укрінформ УНР відмовилась від примусової мобілізації, але й обов’язковий призов не врятував її. Чим є для нас цей досвід?
З Андрієм Руккасом, воєнним істориком, доцентом Київського національного університету імені Тараса Шевченка, ми рахуємо скільки ж поколінь пройшло через війни у XX столітті в Україні.
«Покоління народжених з початку 1890-х до кінця 1920-х рр. все воювало, всі практично пройшли через масові війни і величезні втрати», – каже співрозмовник. Якщо ми рахуємо війну роками, то у першій половині XX століття рахунок йшов на десятки років.
Почалося з Першої світової, війни із найбільшими до того в історії людськими втратами і не лише для Російської імперії. Воєнні конфлікти тривали безперервно до завершення Другої світової. «У 1946 році почалась фактична демобілізація. Тобто народжені лише 1928 року підпадають під умовно мирний період. Тридцять років майже безперервних воєн», – каже співрозмовник. Здається, простіше підрахувати роки без війни. Але наша тема інша.
Источник: www.ukrinform.ua