Апеляцію ВС про повернення на роботу судді Львова продовжать розглядати 30 травня

Апеляцію ВС про повернення на роботу судді Львова продовжать розглядати 30 травня 25.04.2024 17:20 Укрінформ Шостий апеляційний суд 30 травня продовжить розгляд апеляції Верховного суду на рішення Київського окружного адмінсуду про поновлення на посаді судді ВС Богдана Львова, якого раніше звільнили через виявлений російський паспорт.

Як передає кореспондент Укрінформу, після розгляду справи у четвер, 25 квітня, головуючий колегії суддів Андрій Кучма оголосив перерву до 12-ї години 30 травня.

Під час судового засідання колегія суддів заслухала представника ВС щодо предмету позову, представника СБУ Олексія Захарова, а також пояснення відповідача – Богдана Львова і його адвоката.

Представник СБУ заявив у суді, що спецслужба вважає доведеним російське громадянство Львова.

За його словами, СБУ дістала інформацію про російське громадянство Львова з Федеральної податкової бази РФ та бази Міністерства внутрішніх справ РФ.

У зв’язку з отриманням даних про російське громадянство СБУ позбавила Львова допуску до державної таємниці.

Під час судового засідання декілька разів оголошувалася перерва через повітряні тривоги.

Як повідомлялося, 10 січня суддя Київського окружного адміністративного суду Альона Кушнова задовольнила позов Богдана Львова і ухвалила рішення про його поновлення у штаті Верховного суду.

Крім того, суд постановив стягнути з ВС заробітну плату Львова за час «вимушеного прогулу».

У свою чергу Верховний суд оскаржив це рішення у Шостому апеляційному адміністративному суді.

15 вересня 2022 року журналісти програми "Схеми" оприлюднили розслідування про те, що Львов, який має доступ до державної таємниці, виявився громадянином Російської Федерації. Журналісти опублікували документи, відповідно до яких Львов став громадянином РФ ще у 1999 році, вже працюючи суддею в Україні, а у 2012 році оновив паспорт після досягнення 45-річчя. Журналісти встановили, що в день подання заяви він перебував у Москві. В обох випадках письмова заява оформлена від його імені.

У розслідуванні йдеться, що факт наявності російського громадянства суддя приховав від конкурсної комісії, яка у 2017 році обрала його до реформованого Верховного суду. Згідно з Конституцією, набуття суддею громадянства іншої країни є підставою для припинення його повноважень.

26 вересня у Верховному суді поінформували, що СБУ скасувала Львову доступ до державної таємниці.

3 жовтня у ВС оприлюднили інформацію, що СБУ за результатом перевірки з’ясувала: Львов у 2012 році отримав російський паспорт замість паспорта громадянина РФ, який втратив чинність у 1999 році.

Також зазначається, що Львов, за даними податкового реєстру Російської Федерації, отримав податковий номер 774319527956, який міститься в реєстрі угод щодо нерухомого майна РФ стосовно квартири за адресою: 125565, Росія, Москва, вул. Ленінградське шосе, 88.

Сам Львов заперечує наявність у нього російського громадянства. Він також повідомив, що звернувся до правоохоронних органів з тим, щоб вони перевірили викладену журналістами інформацію. Львов стверджує, що документи, які свідчать про отримання ним російського громадянства, сфальшовані.

Суддя також заявив, що пройшов поліграф. Він оприлюднив висновки та заявив, що не причетний до отримання російського громадянства та паспорта РФ.

5 жовтня 2022 року тодішній голова Верховного суду Всеволод Князєв відрахував очільника Касаційного господарського суду Богдана Львова зі штату суду.

Фото: Facebook / Bogdan Lvov

СБУ Суд Росія Громадянство

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *