Американські і канадські хірурги прооперували 32 українців із травмами обличчя

Американські і канадські хірурги прооперували 32 українців із травмами обличчя Фото 02.05.2024 15:44 Укрінформ Американські та канадські реконструктивні хірурги з місії «Face the Future Ukraine» вже втретє прибули в Україну, де допомогли 32 постраждалим від війни українцям з травмами обличчя та шиї.

Як передає Укрінформ, про це Міністерство охорони здоров'я України повідомляє у Фейсбуці.

Загалом спеціалісти провели 88 хірургічних втручань, адже більшість пацієнтів мали комбіновані поранення.

Для виконання надскладних операцій в Україну приїхали 15 спеціалістів: реконструктивні та пластичні хірурги, окулопласт, анестезіолог та медичні сестри.

«Щороку ми проводимо місії у різних точках світу, але саме в Україні зустрічаємося з найтяжчими випадками. Жоден хірург не стикався з подібними пораненнями, якщо він не був у зоні воєнних дій. Ми збираємося повертатися в Україну знову, щоб допомогти відновити обличчя якомога більшій кількості військових. Всі вони безумовно герої, які стоять за свободу свого народу», – зазначив засновник Face the Future Foundation Пітер Адамсон.

Одним із 32 пацієнтів міжнародної місії став 29-річний Олексій.

«Донька не впізнала мене після поранення. Я мрію, щоб лікарі повернули мені моє обличчя», — поділився військовий перед операцією.

Чоловік отримав тяжке поранення на Донецькому напрямку. Під час штурму ворожих позицій він потрапив під мінометний обстріл – у декількох метрах розірвалась міна. Його побратим загинув, а Олексію сильно уразило обличчя та руку. Перші пʼять днів він пробув у комі, далі – декілька місяців не міг говорити та їсти. Ніс, підборіддя та губа були повністю розірвані, уламки знищили частину кісток, але лікарі змогли «зібрати» обличчя військового.

Хірурги з США та Канади зробили операції 32 українцям із травмами обличчя / Фото: МЗС

Олексію провели 4-годинну операцію, під час якої взяли хрящ з ребра та використали його для реконструкції спинки носа. Також лікарі провели пересадку шкіри з лоба на ніс та прибрали шрам, який перетинав обличчя чоловіка. Остаточний результат їхньої роботи буде помітний через пів року, кажуть хірурги.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство охорони здоров'я затвердило перші шість клінічних протоколів з лікування бойових травм.

Канада Операція США Травма Пластична хірургія хірург

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *