З України намагалися вивезти «Кобзар» 1939 року та колекцію старовинних монет

З України намагалися вивезти «Кобзар» 1939 року та колекцію старовинних монет Фото 13.03.2024 02:03 Укрінформ Стародрук «Кобзар» 1939 року випуску виявили прикордонники Білгород-Дністровського загону в пункті пропуску «Серпневе» під час огляду автомобіля.

Про це повідомили у ДПСУ, передає Укрінформ.

«Пасажирка перевозила його в особистих речах на прохання своєї знайомої. Про те, що видання становить культурну чи історичну цінність, вона нібито не знала», – йдеться в повідомленні.

Крім того, в пункті пропуску «Старокозаче» в ході огляду особистих речей пасажира рейсового автобуса охоронці кордону виявили 101 монету ХVIII-ХХ століття.

Більшість нумізматичної колекції становлять монети часів російської імперії та франки періоду правління Луї-Філліпа І Королівства Франції, іспанські песо, німецькі марки та талери, латвійські лати та бельгійські франки, британські крони, зазначили в ДПСУ.

Також чоловік мав імперіалістичну медаль «За хоробрість» ІV ступеня, яка була введена на початку ХІХ століття.

Українець мав на меті вивезти колекцію монет та срібну медаль до Молдови, де проживає його родич.

Виявлені предмети, які можуть мати культурну чи історичну цінність, вилучено та встановленим порядком направлено на експертне дослідження.

Як повідомлялось, у Київській області правоохоронці викрили спробу незаконного вивезення за кордон старовинних монет і злитків, зловмисника затримали під час відправки міжнародної посилки.

Фото: ДПСУ

Прикордонники Тарас Шевченко Монета Кобзар ДПС України Медалі

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *