У Туреччині стартували Дні української літератури та кіно

У Туреччині стартували Дні української літератури та кіно Фото 20.01.2024 18:38 Укрінформ У Туреччині розпочалися Дні української літератури та кіно, події яких відбудуться в Стамбулі, Анкарі та Ізмірі.

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомило Генеральне консульство України в Стамбулі.

“У самому центрі Стамбула ми говорили про війну, про українську літературу і кіно в умовах війни, а також про українських митців, які продовжують працювати і творити заради спільної мети”, – йдеться в повідомленні.

Розпочався захід хвилиною мовчання. Всі присутні вшанувати памʼять письменників, чиї життя забрала Росія.

«Сьогодні Україна невпинно продовжує боротись і відстоювати свої національні інтереси. А Росія продовжує вбивати наших митців, письменників, перекладачів, редакторів так само, як радянська влада страчувала наших діячів культури» – наголосив в своєму виступі генконсул Роман Недільський.

Генконсул Роман Недільський (у центрі)

У Стамбулі відбулися публічні дискусії, читання творів, сесія питань відповідей за участі відомих українських письменника і волонтера Андрія Любки та режисерки й письменниці Ірини Цілик.

Письменник і волонтер Андрій Любка

Режисерка і письменниця Ірина Цілик

Також відбувся показ документального фільму «Земля блакитна, ніби апельсин», режисерки Ірини Цілик, що розповідає про сім’ю, яка живе в «червоній зоні» Донбасу.

Завтра заходи Днів української літератури та кіно відбудуться в Анкарі та 23 січня в Ізмірі.

Як повідомляв Укрінформ, у Туреччині 19-23 січня проходять літературні читання за участю Андрія Любки й Ірини Цілик, а також перегляд фільму «Земля блакитна, ніби апельсин».

Фото: Генеральне консульство України в Стамбулі / facebook

Кіно Література Україна Туреччина

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *