У Тернополі відправили на реставрацію сторічну браму

У Тернополі відправили на реставрацію сторічну браму Фото 21.03.2024 17:46 Укрінформ У Тернополі громадські активісти передали на реставрацію сторічну браму з будинку на вулиці Сагайдачного, 11, що в центрі міста.

Про це повідомляє громадська ініціатива «Брами Тернополя», передає Укрінформ.

«Нарешті, після довгого шляху з бюрократичними перепонами, зборів коштів та спільної роботи, столітня брама з вулиці Сагайдачного, 11, вирушає на реставрацію!», – йдеться у повідомленні.

Гроші на реставрацію зібрала ініціатива «Брами Тернополя», також долучилися жителі будинку. Загалом відновлення брами обійдеться у 75 тисяч гривень.

«Це перша брама, яка буде відреставрована нашою ініціативною групою. Будинок, де вона встановлена, побудований у 1923 році. Щоб почати відновлення брами, ми отримали дозвіл міської та обласної рад, а також мешканців будинку», – розповідає засновниця ініціативи "Брами Тернополя" Вікторія Найчук.

Вже до Великодня браму відновлять у Львові і встановлять у будинку.

«Реставратори мають провести дослідження і з’ясувати, яким був колір брами у минулому. Також мають відтворити втрачені деталі, які збереглися лише на фото», – додає Вікторія Найчук.

Як повідомляв Укрінформ, польська будівельна компанія Unibep Spółka Akcyjna підписала угоду про реставрацію та модернізацію пункту пропуску “Шегині-Медика” на українсько-польському кордоні.

Фото: Брами Тернополя, Facebook

Архітектура Історія Тернопіль Реставрація

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *