У Києво-Печерській лаврі відкрилась виставка ікон на ящиках з-під набоїв

У Києво-Печерській лаврі відкрилась виставка ікон на ящиках з-під набоїв Фото 09.05.2024 18:30 Укрінформ У Великій лаврській дзвіниці Києво-Печерської лаври відкрилась виставка Богородичних ікон на ящиках з-під набоїв.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики, передає Укрінформ.

«Українська культура багатогранна. Іконопис є однією з вкрай важливих традицій. Ми можемо спостерігати розвиток традиції іконопису протягом багатьох років і навіть тисячоліть. Свідченням цьому є збережені роботи у наших об’єктах культурної спадщини. Але ця практика знаходить відгук і у наших сучасників. Для цього важливо бути ще й духовною людиною. Адже митець відтворює образ через себе. Сьогодні, під час війни, художники-образотворці не можуть обійти цей аспект», – сказав т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

У Лаврі відкрилася виставка ікон на ящиках з-під набоїв / Фото: Юлія Овсяннікова, Укрінформ

Проєкт «Ікони на ящиках з-під набоїв» київських художників Соні Атлантової та Олександра Клименка присвячений мистецьким медитаціям на тему російсько-української війни. Його головна ідея — перетворення смерті, символом якої є ящик від озброєнь, на життя, яке в українській духовній традиції уособлює ікона.

Ящики, на яких написані ікони, привезені з зони бойових дій. Образи уособлюють біль і горе матерів, що переживають втрату дітей, розпач та відчай матерів, що змушені тікати від війни, рятуючи дитячі життя, та водночас – закарбовують нашу віру у перемогу.

«Життя переможе смерть – ключова ідея цієї виставки, яка буквально демонструє незламну силу і дух нашого народу. У битві за життя, за культуру, за національну ідентичність. І тому дуже символічно, що ця виставка відкривається у національній святині, яка нарешті відкривається для української культури і плекає українську ідентичність», – сказав генеральний директор Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Максим Остапенко.

Окрім мистецької, проєкт має ще й благодійну складову. Кошти від продажу ікон підуть на підтримку різних волонтерських ініціатив, пов’язаних передусім з військовою медициною.

До цього часу проєкт побачили у 20 країнах, 93 містах та на 164 локаціях.

Як повідомлялося, у Львові відкрили виставку рефлексій про війну українських та італійських митців «Діалоги», яка триватиме до 22 травня.

Ікона Київська Лавра МКІП

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *