У Кам’янці-Подільському експонують артефакти з пам’яток, яким загрожує знищення

У Кам’янці-Подільському експонують артефакти з пам’яток, яким загрожує знищення Фото 01.03.2024 10:17 Укрінформ У Музеї старожитностей Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника відкрилася виставка «З поля до музею», на якій представлені артефакти, виявлені, зокрема, на території давніх пам’яток, яким загрожує знищення.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомив молодший науковий співробітник Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника та начальник його археологічної експедиції Євгеній Левінзон.

«Це виставка знахідок археологічної експедиції Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника за польовий сезон 2023 року. Там представлені понад 80 артефактів, починаючи від кам’яної доби і до часів Київської Русі. Усі вони виявлені на території Кам’янець-Подільського району», – зазначив Левінзон.

За його словами, серед артефактів найбільше матеріалів трипільської культури – зразки жіночих фігурок та розписного посуду. Окрім того, представлені знаряддя праці доби палеоліту.

«Важливо, що цей матеріал, зокрема, із пам’яток, які перебувають на межі знищення. Це поселення Кубачівка, яке руйнується кар’єром, поселення в Старій Ушиці, що затоплене Дністровським водосховищем і сильно розмивається, поселення у Малинівцях. Якби ми ці матеріали не виявили, вони були б втрачені», – додав начальник експедиції.

Виставка «З поля до музею» діятиме до середини березня.

Як повідомляв Укрінформ, у Музеї старожитностей Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника функціонувала виставка «Глиняні боги Трипілля», на якій експонували трипільські статуетки, що датуються ІІІ-V тисячоліттям до нашої ери.

Фото надані Кам’янець-Подільським державним історичним музеєм-заповідником

Музей Пам'ятка Кам’янець-Подільський Артефакт

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *