В Україні внаслідок агресії РФ пошкоджені понад 900 об’єктів культурної спадщини – Шмигаль

В Україні внаслідок агресії РФ пошкоджені понад 900 об’єктів культурної спадщини – Шмигаль 29.02.2024 13:21 Укрінформ В Україні понад 900 об’єктів культурної спадщини пошкоджено внаслідок повномасштабного вторгнення РФ.

Про це заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час міжнародної конференції United for Justices – United for Heritage, передає кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні ми зібралися разом для того, щоб зробити ще один крок до справедливості, до покарання Росії за її злочини, за її варварство. На платформі United for Justices мємо сформувати спільні рішення та механізми реалізації принципу «Росія заплатить», – зазначив очільник уряду.

Він наголосив, що РФ обов’язково заплатить за велику біду, яку вона принесла Україні.

«Ворог сповідує ідеологію тотального руйнування. Він знищує житлові будинки, школи, дитячі садки, лікарні, електростанції, заводи, ферми. Так само він стирає з лиця землі музеї, театри, історичні будівлі, пам'ятники», – підкреслив Прем'єр-міністр.

За його словами, багато років Кремль вів з Україною ідеологічну війну за культурну спадщину, намагався присвоїти українське національне надбання, оголошуючи його російським і виправдовуючи цим захоплення українських територій.

«В цій битві російські ідеологи зазнали поразки. Сьогодні псевдоісторичні аргументи Путіна викликають у кращому випадку сміх. Але за відсутності здорового глузду свої аргументи диктатор підкріплює ракетами, гарматами і танками. Так, конкуренція за культурні сенси переходить в реальну війну, і агресор не соромиться знищувати те, що ще вчора він оголошував своєю культурною спадщиною», – заявив Шмигаль.

Він зазначив, що найбільше від російських атак на культуру та культурну спадщину потерпають Харківщина, Донецька та Одеська області.

«Свято-Преображенський кафедральний собор в Одесі, музей імені Григорія Сковороди під Харковом, драматичний театр у Чернігові та багато інших об'єктів історії та культури стали жертвами росіян. Загалом їх понад 900», – наголосив очільник уряду.

Певним символом вандалізму Росії, за словами Прем'єр-міністра, стала дронова атака на музей Романа Шухевича у Львові.

«Це означає, що Кремль досі боїться загиблих героїв минулого. Росіяни воюють не лише з живими, а й з мертвими», – підкреслив Шмигаль.

Як повідомляв Укрінформ, 1 січня російські війська знищили музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича на Білогорщі у Львові.

Фото: Денис Шмигаль / Телеграм

Культура Культурна спадщина Війна Шмигаль Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *