Таїнство бандури: як кобзарські традиції відстоюють Україну у світі

Таїнство бандури: як кобзарські традиції відстоюють Україну у світі 10.12.2024 13:10 Укрінформ Програму з охорони кобзарсько-лірницької традиції включили до Реєстру належних практик з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

На 19-й сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань охорони нематеріальної культурної спадщини 5 грудня номінацію від України «Програма з охорони кобзарсько-лірницької традиції» включили до Реєстру належних практик з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. 

«Для нас з вами це – визнання наших цінностей, культури, самобутності та ідентичності, – зазначив у відеозверненні міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький. – Цей здобуток стане частиною нашої Великої Перемоги. Неспровокована Україною війна забирає життя українських митців: 133 загинули, серед них і шестеро братчиків кобзарських цехів, які стали на захист України. Нині Росія, як колись імперський та сталінський режими, нищить усе, що пов’язано з українською культурою, зокрема кобзарство та носіїв живої спадщини. Та попри всі спроби позбавити українців свого коріння, наша культура засвідчує незламність».

Кобзар Тарас Компаніченко з Сертифікатом ЮНЕСКО.

Нині сучасними братчиками є, зокрема, відомі кінорежисер Олесь Санін та лідер музичного гурту «Хорея Козацька», військовослужбовець ЗСУ Тарас Компаніченко, поет і лікар Едуард Драч. Серед виконавців на харківській бандурі – видавець Олександр Савчук. Залишаються по суті лицарським орденом зі своїм статутом і чіткими правилами три кобзарські цехи – у Києві, Харкові і Львові.

Укрінформ розповідає про важливість входження кобзарства у Реєстр належних практик з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО і тяглість традиції.  

СИЛА ВІРИ І ДУХУ ПЕРЕМАГАЄ

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *