Розпочався четвертий марафон з написання текстів про українську культуру у Вікіпедії

Розпочався четвертий марафон з написання текстів про українську культуру у Вікіпедії 01.03.2024 11:21 Укрінформ Український інститут, Міністерство закордонних справ та громадська організація "Вікімедіа Україна" з 1 по 31 березня проведуть щорічну інформаційну кампанію "Місяць культурної дипломатії України у Вікіпедії".

Про це Укрінформу повідомили в Українському інституті.

Кампанія має на меті збільшити кількість статей про Україну та її культуру українською та іншими мовами.

Оскільки Вікіпедія є одним із найбільших і найдоступніших світових джерел інформації, важливо, аби матеріали про Україну і українську культуру були представлені на платформі різними мовами світу, ідеться в повідомленні.

За словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, "з 2021 року, коли ми ініціювали наповнення Вікіпедії правдивими фактами про Україну, проєкт досяг неабияких успіхів. Важливо, що цей процес триває вже четвертий рік поспіль і нарощує масштаби, "обростає" новими небайдужими людьми в Україні та всьому світі".

Міністр подякував їм за внесок у спільну справу і підкреслив, що "ці системні зусилля мають критично важливе значення в умовах повномасштабної війни Росії проти України та її спроб знищити українську ідентичність, спотворити українську історію, присвоїти наших митців, заперечувати право України на існування".

"Місяць культурної дипломатії України у Вікіпедії є важливою частиною стратегії просування у світі правдивих, заснованих на фактах наративів про Україну", заявив Кулеба.

Кампанія проходитиме вчетверте, стартувавши 2021 року. Протягом цього часу у Вікіпедії було створено понад 6 тисяч унікальних статей на тему української культури різними мовами світу.

Так, на платформі з’явилися тексти не лише більш поширеними мовами як-то французькою, німецькою, японською, китайською тощо, але й арабською, баскською, валійською, індонезійською, мовами тіап і гуджараті.

Як підкреслив голова правління ГО "Вікімедіа Україна" Ілля Корнійко, "и проводимо Місяць культурної дипломатії у Вікіпедії вже чотири роки, і за цей час навколо нього сформувалася велика спільнота вікімедійців з усього світу, які допомагають крок за кроком відкрити Україну світові. Наприклад, минулого року до кампанії долучилися 154 учасники та учасниці з усього світу: від Сполучених Штатів та Канади до Малайзії та Японії".

Разом з тим, зазначив він, "заохочуємо долучатися усіх охочих українців, котрі знають іноземні мови: будь-хто може долучитися до наповнення Вікіпедії будь-якою мовою, якою володіє".

Цьогорічна тема проєкту – деколонізація української культури. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну світ зацікавився досі недослідженою українською культурою. Чимало митців, науковців, історичних постатей, творів мистецтва відомі світовій спільноті як російські, у той час як вони є фундаментальною частиною української культурної спадщини. Проєкт прагне розкрити українську ідентичність цих постатей, формування їхніх світоглядів під впливом української культури, продемонструвати їхній тісний зв’язок із Україною, сказано в повідомленні.

"Культурна колонізація в першу чергу спрямована на те, щоб підпорядкувати собі й не дати можливості самостійного розвитку, самостійного становлення націй через культуру", – зауважив генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко.

За його словами, Росія привласнювала собі українську культурну спадщину століттями, Йдеться про найвидатніших українських митців, їхні здобутки, Також РФ применшувала українську культуру до рівня містечкової. "Наше завдання – повернути собі власні культурні надбання і розповісти його справжню історію світові", – наголосив Шейко.

Організатори запрошують долучитися до проєкту усіх охочих. Інформація про конкурс, список пропонованих статей та умови участі доступна за посиланням.

Як повідомляв Укрінформ, на кінець 2023 року кількість статей в українській Вікіпедії перевищила 1,3 мільйона, що є 14-м показником у світі.

28 лютого МЗС анонсувало старт кампанії "Місяць культурної дипломатії України у Вікіпедії" 1 березня.

Марафон МЗС Вікіпедія

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *