«Наше місто зникло»: у Берліні представили звіт і фільм про спустошення росіянами Маріуполя

«Наше місто зникло»: у Берліні представили звіт і фільм про спустошення росіянами Маріуполя Фото 19.03.2024 05:01 Укрінформ У Берліні представили звіт і фільм під назвою «Наше місто зникло: спустошення Росією Маріуполя», в якому задокументовано воєнні злочини, скоєні росіянами під час захоплення міста.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Звіт обсягом 240 сторінок і 20-хвилинний фільм підготували три організації – Human Rights Watch, Truth Hounds і SITU Research. Робота велася майже два роки.

Звіт, заснований на відкритих джерелах, фото та відеофактах, а також супутникових знімках, являє собою фактичний опис облоги Маріуполя. Він визначає конкретних командирів російської армії, які повинні понести відповідальність за явні воєнні злочини. Серед злочинців – і військово-політичне керівництво РФ.

Наголошується, що у звіті представлені тільки ті факти й особи, стосовно яких в авторів є цілковита впевненість.

Річард Вейр, старший науковий співробітник відділу криз і конфліктів Human Rights Watch, розповів, що дістати інформацію було важко, адже доступу до міста не було. Але автори вислухали велику кількість свідчень, історій людей, проаналізували матеріали, аби виявити, де насправді сталися воєнні злочини, а також ідентифікувати конкретних злочинців, які завдавали ударів та віддавали накази.

«Ми дійшли до вищого керівництва, включаючи Путіна. Ми маємо продовжувати, аби притягнути всіх до відповідальності. Не лише Путіна та Шойгу, а й кожного конкретного злочинця Ми робимо це для людей з Маріуполя», – підкреслив Вейр.

Український юрист та юридичний радник Truth Hounds Юрій Угрин розповів Укрінформу, що під час роботи над звітом було використано більш як 800 медіафайлів та проведено інтерв’ю з понад 200 свідків.

«Це дослідження є дуже важливим, оскільки воно є першим у світі, яке демонструє, що Росія та окупаційні війська намагалися знищити місто як таке і зачистити будь-які докази злочинів», – зауважив Угрин.

Своєю чергою радник з питань політики у Міністерстві закордонних справ ФРН Крістоф Есерт розповів про те, що його країна робить задля допомоги в розслідуванні воєнних злочинів в Україні.

Участь у заході взяли сестри-близнюки Анастасія й Анна Гречкіни. Вони народилися в Маріуполі та пережили 22 дні в облозі на початку повномасштабного вторгнення Росії. Анастасія зараз живе в Берліні, керує соціальними та культурними проєктами, присвятивши себе громадській діяльності, роботі з молоддю та освіті. У столиці Німеччини перебуває й Анна – художниця блогерка, а також активістка, молодіжна працівниця та освітянка. На підставі щоденника, який Анна вела під час боїв за Маріуполь була поставлена документальна вистава «Місто Марії: щоденники облоги», її прем’єра відбулась у Києві у грудні минулого року.

Дівчата вперше побачили фільм і не змогли стримати сліз. Зізналися: протягом тих страшних трьох тижнів, хоч і бачили, що відбувається на їхньому подвір’ї, але повною мірою ситуацію в місті навіть уявити не могли. «Ми чекаємо дня, коли будуть покарані всі конкретні винні», – підкреслила Анастасія.

Презентацію звіту й фільму «Наше місто зникло: спустошення Росією Маріуполя» організували Центр фундаментальних прав, Human Rights Watch та берлінська неурядова організація Vitsche.

Берлін Маріуполь Німеччина Воєнні злочини фільм

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *