Національний театр імені Івана Франка очолив Євген Нищук

Національний театр імені Івана Франка очолив Євген Нищук 03.04.2024 15:27 Укрінформ Генеральним директором – художнім керівником Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка призначили актора театру та кіно народного артиста України Євгена Нищука.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Від 2023 року Нищук є головою Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка. В Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка він працює з 2015 року. Акторський шлях починав у Київській академічній майстерні театрального мистецтва «Сузір'я».

Євген Нищук є військовослужбовцем ЗСУ, учасником боїв на Київщині, Миколаївщині й Херсонщині у 2022 році.

Актора називали «голосом Майдану» під час Помаранчевої революції 2004 року. Він же був модератором на сцені Євромайдану 2013 – 2014 року.

Нищук двічі обіймав посаду міністра культури України – з 27 лютого до 2 грудня 2014 року та з 14 квітня 2016 року до 29 серпня 2019 року.

Лауреат премії «Київська пектораль-2013» у за роль у постановці «Прекрасний звір у серці» Київської академічної майстерні театрального мистецтва «Сузір'я». Нагороджений Орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня (2019).

У репертуарі національного театру імені Франка зараз є чотири вистави за його участю: «Момент кохання», «Три товариші», «Весілля Фігаро», «Украдене щастя».

Нищук Призначення Театр Франка

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *