На Мальтійській бієнале Україна представить свій павільйон

На Мальтійській бієнале Україна представить свій павільйон 17.03.2024 13:58 Укрінформ Україна представить свій павільйон на першій в історії Мальтійській бієнале.

Про це у Фейсбуці повідомила дружина Президента України Олена Зеленська, передає Укрінформ.

За її словами, в українському павільйоні – проєкт From South to North художниці Алевтини Кахідзе, організований платформою культури пам’яті Минуле / Майбутнє / Мистецтво у партнерстві з Одеським національним художнім музеєм, мистецьким продакшеном NOS з Італії та Українським інститутом.

"Це складна, багатовимірна робота. Авторка, яка народилася на Донеччині, а живе поруч із Бучею, має власний болючий досвід розв’язаної Росією війни. І досліджує його через призму Одеси. Так само як Мальта – південь Середземномор’я, Одеса – наш, український південь зі знайомою мальтійцям атмосферою морського міста", – зазначила перша леді.

Як підкреслила Зеленська, "Одеса за два роки повномасштабного вторгнення дуже змінилася. На пляжі хвилями виносить російські міни. Щодня прилітають ракети, які вбивають людей, нищать історичний центр, який, до речі, є спадщиною ЮНЕСКО, як і мальтійська столиця Валлетта. Ракети знищують пам’ятки та музеї. Наприклад, Одеський національний художній музей, у партнерстві з яким створено український павільйон, теж восени зазнав руйнувань".

Однак, наголосила дружина Президента, музей продовжує працювати, "бо це і є одне із завдань мистецтва – рефлексувати дійсність, не лишатись осторонь".

За її словами, "хочеться, щоб в українській Одесі та в самій Україні гості бієнале з усього світу побачили також самих себе – цивілізацію та культуру, яка бореться з хаосом, не дає зруйнувати себе й інших".

Як повідомлялося, перша Мальтійська бієнале триватиме з 13 березня по 31 травня. Її метою є переосмислення глобальних уявлень про мистецтво та суспільство на основі ідей, що походять із глибокого півдня Європейського континенту.

Мальта Мистецтво Олена Зеленська

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *