Костін обговорив із представниками ФБР захист українських культурних цінностей

Костін обговорив із представниками ФБР захист українських культурних цінностей Фото 18.02.2024 13:08 Укрінформ Генпрокурор Андрій Костін обговорив із представниками ФБР Крістін Кох, Джейком Арчером та Ланцем Ніксоном співпрацю у питанні захисту українських культурних цінностей.

Як передає Укрінформ, про це Офіс генпрокурора повідомив у Телеграмі.

“Знищення та викрадення об'єктів української культурної спадщини – одні з поширених та масових воєнних злочинів, які Росія чинить в ході своєї підступної війни проти України. Усі причетні до них мають понести відповідальність, а національне надбання має бути повернуте українському народові", – зазначив Костін.

За його словами, ворог цілеспрямовано намагається знищити українську ідентичність та державність, руйнуючи культурну спадщину. На сьогодні в Україні задокументовано пошкодження або знищення щонайменше 902 культурні об'єкти й історичні пам'ятки внаслідок російської агресії. Серед них є, зокрема, об'єкти, внесені до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та захищені міжнародним гуманітарним правом.

Українські органи правопорядку розслідують 71 кримінальне провадження щодо таких злочинів, додав Костін.

Генпрокурор наголосив на необхідності "діяти спільно, аби ефективно протистояти російському варварству. Обмінюватися досвідом та техніками розслідування таких злочинів, напрацьовувати спільні рішення для боротьби з контрабандою культурних цінностей та сприяти їх поверненню на батьківщину".

Костін подякував американським колегам за готовність підтримати зусилля України із захисту культурної спадщини та української ідентичності.

Як повідомляв Укрінформ, на тимчасово захоплених територіях України залишаються понад 20 тисяч пам'яток культури національного та місцевого значення.

Фото: Офіс генпрокурора, Телеграм

ФБР Культурна спадщина США Офіс генпрокурора Андрій Костін

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *