Із хрестом «за упокій Путіна»: косівські майстри для військових зробили ніж, як у фільмі «Довбуш»

Із хрестом «за упокій Путіна»: косівські майстри для військових зробили ніж, як у фільмі «Довбуш» 23.01.2024 17:03 Укрінформ На Прикарпатті косівські майстри на прохання військових виготовили ніж Довбуша за мотивами однойменного фільму.

Про це кореспонденту Укрінформу розповів майстер з Косова Ігор Лозинський.

«Це не копія. Я відштовхувався від того, що було у фільмі «Довбуш». Робота виконана на замовлення військових, які мають пошану до театру і до професійної діяльності актора, який зіграв одну з головних ролей у фільмі. На меті я ставив подібність і вигляд старовинної речі. Для цього використовував спеціальні технології, є ефекти подряпин, потертості та інші. Ззовні ця річ нагадує ніж з фільму «Довбуш», але має свої цікавинки», – запевняє майстер.

Він зізнається, що над таким замовленням працював близько місяця. Зброю Довбуша створив зі сталі. У фільмі «Довбуш», каже Ігор Лозинський, йдеться про те, що на лезі ножа були викарбувані імена тих, кого Іван Довбуш ним убив. Майстер теж повторив це в роботі, але підійшов до завдання творчо.

«Після кожного імені там є хрестик, наче за упокій вбитого. Моя ідея була в тому, що я вставив ім’я Путіна до них і хрестик біля цього імені. Також, вставив знак «руского воєнного корабля», – зізнається Ігор Лозинський.

В орнаменті, яким майстер прикрасив свій виріб, йому вдалося приховати два тризуби.

«Там, де закінчується ручка ножа, на початку тіла клинка, є мельхіорові накладки з орнаментом. Там приховані тризуби. З однієї сторони тризуб є на фоні між орнаментом, а з іншої – на орнаменті. Він ледь помітний», – говорить Ігор Лозинський.

Чохол для ножа Довбуша – робота завідувача навчальною лабораторією кафедри "Дизайн" Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ Юрія Пороха. Про це він повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці.

«…репліка виконана на базі однойменного фільму, шкіра ВРХ 3мм, формування, жирування, оздоблення металом, латунь, карбування, паяння, темніння», – зазначив Юрій Порох.

Він зауважив, що це замовлення теж виконував на прохання військових. Для цього користувався зображеннями з фільму «Довбуш».

Зазначається, що цей виріб військові замовили на подарунок актору Олексію Гнатковському, який виконав у фільмі роль Івана Довбуша.

«Д́овбуш» — український історичний фільм режисера Олеся Саніна, в основі сюжету якого — життя найвідомішого з опришківських ватажків у Карпатах Олекси Довбуша. Стрічка є одним із найдорожчих українських фільмів — бюджет 120 млн грн (державна частка — 65 млн грн)

Події фільму відбуваються в Карпатах на початку 18 століття. Жорстоке правління польської шляхти змушує гуцулів тікати в гори. Двоє братів, Олекса та Іван Довбуші, опиняються поза законом і стають опришками.

Фото: Юрий Порох/Фейсбук

Прикарпаття Військові Фільм "Довбуш"

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *