Херсонський художній музей ідентифікував уже 96 робіт, викрадених росіянами

Херсонський художній музей ідентифікував уже 96 робіт, викрадених росіянами 15.03.2024 14:50 Укрінформ Херсонський художній музей ідентифікував уже 96 творів мистецтва, викрадених росіянами.

Як передає Укрінформ, про це музей повідомив у Фейсбуці.

«Ідентифікація вкрадених творів мистецтва триває. Знову повертаємось до цього кадру, знятого для пропагандистського сюжету у вересні 2023 року в Центральному музеї Тавриди. Нагадуємо, що у цій кримській установі окупанти зберігають викрадені з Херсона твори мистецтва. На відео вдалось розпізнати ще дві незаконно вивезені роботи, тож кількість ідентифікованих творів сягнула 96», – йдеться у повідомленні.

Зокрема, працівники херсонського музею ідентифікували роботу Ярослава Прохазки (1886-1949) «Вид з косогору на Прагу».

Як зазначається, це чеський живописець, член Празької спілки художників, відомий як майстер пейзажів, особливо міських. Він умів передавати особливий настрій міських куточків і провулків. На творчість живописця вплинув рух імпресіонізму, однак у його роботах присутні й елементи романтизму. Прохазка виставляв свої твори на численних персональних і групових виставках у Чехії та Європі, зокрема в Парижі, Осло та Копенгагені. За серію картин європейських міст у 1931 році він був відзначений щорічною премією Празької Академії мистецтв.

Ще одна робота – Івана Старенкова (1955-2010) «Зелений день». Цей херсонський художник-нонконформіст був відомий своїм нестандартним підходом до живопису, його прагнення нових тем і уникнення реалістичного трактування додало в мистецтво регіону ноту свіжості. «Зелений день» – не єдина вкрадена росіянами картина Старенкова, але друга, яка точно перебуває в Криму, в Центральному музеї Тавриди. На цьому ж кадрі можна побачити його полотно «Терція», ідентифіковане раніше.

Як повідомляв Укрінформ, працівники Херсонського художнього музею імені Олексія Шовкуненка взялися ідентифікувати викрадені твори мистецтва, які «випливли» у Криму.

Ірландський музей сучасного мистецтва в Дубліні представив на своїй платформі проєкт про роботи, викрадені російськими загарбниками з Херсонського художнього музею ім. Олексія Шовкуненка.

Херсон Музей Крадіжка Війна Мистецтво Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *