Україна залучила великий кредит від Deutsche Bank

Україна домовилася про надання другої великої позики в рамках кредитної гарантії, яку нашому уряду наприкінці минулого року надав Світовий банк. Міністерство фінансів на своєму веб-сайті в п'ятницю, 1 березня, повідомило, що Deutsche Bank виділить фінансування на загальну суму €529 мільйонів, інформує Ukr.Media.

Вартість позики чиновники не розголошують, однак виходячи з затверджених Кабміном на нинішній рік критеріїв, відсоток по них не повинен перевищувати 5,9% річних. Відомо, що кошти виділяються в рамках двох ліній. Перший транш обсягом €240 млн уряду доведеться погасити через 4 роки. Другий, у розмірі €289 – в 2029 році.

Щоб отримати позику, Мінфін виділив ще $375 млн. гарантій Світового банку. Таким чином, уряд фактично виконав раніше озвучений план: залучити під виділені в грудні $750 млн. гарантій Світового банку близько $1 млрд фінансування на зовнішніх ринках.

Нагадаємо, що під першу половину гарантії Кабмін залучив у грудні минулого року позику на суму €349,3 млн. Кредитором, як і зараз, виступив Deutsche Bank.

Слід зазначити, що нинішнє залучення надасть істотну підтримку золотовалютним резервам НБУ. Оскільки на 2019 рік припадає пік виплат за зовнішніми боргами країни. З січня по грудень Мінфін має виплатити $14,2 млрд.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *