Вчені здивували новим дослідженням про сон, жінок і кар’єру

З'ясувалося, що якість сну впливає не тільки на настрій жінок, але і на їхнє ставлення до кар'єри. Дослідники вказали і на інші цікаві факти, які вдалося відкрити під час експериментів, інформує Ukr.Media.

Американські вчені встановили, що якість сну впливає на настрій жінок, а також на їх амбіції стосовно кар'єри. Дослідники провели двотижневі опитування жителів США. Вони відзначали, наскільки хорошим видався сон і який у них настрій, потім в той же день відзначалося загальне самопочуття і наявність "прагнення до більшого статусу". І чоловіки, і жінки повідомляли про хороший і поганий сон під час дослідження. Однак саме дівчата частіше після безсонної ночі повідомляли про зниження кар'єрних амбіцій.

Сон — один з головних регуляторів людського життя.

Жіночий сон

"Коли жінки добре висипаються і їхній настрій покращується, вони, швидше за все, орієнтуються на свої повсякденні наміри досягти статусу та відповідальності на роботі", — говорить провідний автор Леа Шеппард, доцент кафедри бізнесу Карсона у Вашингтонському університеті (WSU), США. "Якщо сон поганий і знижує позитивний настрій, то, ми спостерігали, дівчата були менш орієнтовані на кар'єрне зростання".

Інше дослідження з Університету Міннесоти в Дулуті шляхом опитувань накопичило в цілому більше 2200 спостережень. Учасники (і чоловіки, і жінки) щодня відповідали на запитання про сон минулої ночі та поточний настрій близько полудня, а вечорами відповідали на запитання про свої наміри домагатися більшої відповідальності, статусу та впливу на роботі.

Саме жінки частіше повідомляли про зниження кар'єрних намірів після безсонної ночі. Дослідники можуть тільки здогадуватися про те, чому саме сон так впливає на устремління жінок, але не чоловіків. Існує підозра, що це може бути пов'язано з гендерними відмінностями в регуляції емоцій, а також із соціальними очікуваннями — або з деякою комбінацією цих сил.

Як поліпшити сон і кар'єру

Неврологічні дослідження показали, що жінки, зазвичай, відчувають більшу емоційну "ре-активність" і менше регулюють емоції, ніж чоловіки, що до того ж може підкріплюватися культурними стереотипами про жінок — нібито вони "більш емоційні". Водночас стереотипи про те, що чоловіки "більш амбітні", ніж жінки, ймовірно, чинять тиск на дівчат при просуванні по кар'єрних сходах. Тому, можливо, погана якість сну з меншою ймовірністю буде відлякувати чоловіків від їх прагнення до роботи.

Проте, нові результати американських вчених містять хороші новини для жінок, які хочуть просунутися по кар'єрних сходах. Наприклад, дівчата можуть зробити деякі практичні кроки для покращення робочих прагнень, починаючи від практики медитації, яка допомагає регулювати як сон, так і емоції, до встановлення чіткіших меж робочого часу та сну.

"Важливо мати можливість пов'язати прагнення з тим, що відбувається поза робочим середовищем, що піддається контролю", — пояснює Шеппард.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *