Багато людей взимку відчувають почуття нездужання. Виявляється це труднощами з раннім пробудженням, а також складнощами під час виконання звичної роботи. Вчені з Австралії дали наукове пояснення сезонному афективному розладу, з яким зіштовхується достатня кількість людей взимку, інформує Ukr.Media.
Деякі експерти пов'язують появу денної сонливості, погіршення настрою, а також депресивних станів із зимовою похмурістю — відсутністю достатньої кількості сонячних днів. Експерти з Університету Суінберн, Австралія, вважають, що винним в афективних розладах є недосип.
"Взимку у людини збільшується потреба у тривалості сну. І якщо наш організм ще хоче спати, а будильник "наказує" підніматися — відбувається скорочення періоду сну, необхідного нашому організму для повноцінного відпочинку і відновлення сил", — поділився професор психології Грег Мюррей.
У регулюванні внутрішнього годинника людини беруть участь різні хімічних речовини і гормональні сполуки у поєднанні із зовнішніми факторами. Найважливішим фактором у даному разі є сонце. Відома підвищена чутливість фоторецепторів очей до синього кольору. Це є ключовим моментом у регулюванні сну.
Протягом усього періоду еволюції завдяки цьому біологічному механізму відбувалися зміни у нашому організмі, залежно від часу доби, готуючи нас до сезонних змін. У когось цей період був пов'язаний з активним розмноженням, а хтось, навпаки, впадав у сплячку.
"Відсутність достатнього освітлення у ранкові години взимку сприяє утворенню фазової затримки, що пов'язана труднощами ранкового пробудження. Тому, якщо немає можливості скоротити робочий день, можна спробувати хоча б відсунути його початок на годину пізніше", — підсумував професор.
Джерело: ukr.media