Типи співробітників, яких розумний роботодавець першими звільняє в кризові часи

У деяких випадках звільнення є несподіванкою для працівників, які вважають себе гідними цього місця. Насправді нічого дивного в цьому немає, оскільки у мудрих керівників є свої критерії відбору. У період кризи вони залишають тільки тих співробітників, в які, на їхню думку, є найбільш перспективними, інформує Ukr.Media.

Жебрак

Йдеться про людей, які постійно мріють про підвищення зарплати. Вони періодично навідуються в кабінет боса з метою про це попросити. Немає нічого поганого в тому, що людина мріє про те, щоб заробляти більше. Мінус в тому, що вона думає виключно про гроші і професійні питання її просто не цікавлять. Працівник не бере до уваги кризу або інші негативні фактори, що впливають на успіх компанії, а думає тільки про своє матеріальне благо. Мудрому керівнику це однозначно не сподобається, оскільки таку людину не можна назвати надійною (до того ж їй завжди буде мало грошей).

Літун

Є дві категорії літунів. До першої відносяться люди, які переконані в необхідності постійно щось міняти. Вони не просто переходять з місця на місце, а можуть навіть також швидко і без жалю змінювати сферу діяльності. Навіть якщо їх все влаштовує в сьогоднішній роботі, вони не стануть довго затримуватися на цьому місці. Переконані літуни воліють налаштовуватися на кар'єрний ріст, причому неважливо, в якій фірмі (де запропонують більше комфортних умов на сьогодні, туди і відправляться).

До другої категорії відносяться мимовільні літуни, у яких не виходить зміцнити свої позиції на тому чи іншому робочому місці. Такі люди вважають себе жертвами обставин і щиро переконані в тому, що їх недооцінюють. Ось їм і доводиться звільнятися з однієї роботи і переходити на іншу, хоча, як показує практика, відчувати себе повністю задоволеними вони не зможуть ніде.

Безперспективні трудяги

Насправді ці люди могли б бути перспективними, оскільки вони відповідальні і працьовиті. Однак вони надмірно консервативні для того, щоб рухатися в ногу з часом. За останні роки і навіть десятиліття в їх трудовій практиці не відбулося взагалі ніяких змін, але таких людей це влаштовує. Мінус в тому, що у подібного типу працівників абсолютно немає ніяких амбіцій. Вони готові миритися з різного роду труднощами, але все нове і прогресивне сприймають в багнети. Керівник не може і не хоче цінувати такого співробітника, оскільки в умовах сьогоднішнього часу такий підхід є неприпустимим. Тобто з цими працівниками стати прогресивним підприємство практично не може.

Хитрі лінивці

У працівника є свої функції, з якими він справляється досить добре. Однак, якщо зізнатися чесно, роботи у нього не дуже багато. І бос напевно розраховував на те, що його співробітник стане помічником, який завжди зможе виконати нескладну додаткову роботу. Йдеться не про перевантаження, всі інші колеги також іноді роблять те, що не прописано в їх обов'язках. Але лінивець так чинити не хоче. Він намагається затягнути час, відведений на виконання. Тобто робить все повільно або, зробивши, створює видимість роботи (протирає стіл, кілька разів перевіряє правильність виконання). Бос бачить ці хитрощі і вважає за краще швидше розлучитися з незацікавленим в прогресі співробітником.

Шкідник

Є категорія людей, які довго шукають роботу, а потім погоджуються на мінімальну зарплату (зазвичай вони претендують на посади, які не потягнуть, і їм відмовляють). А оскільки вони опинилися на даному місці, на їхню думку, випадково і гідні більшого, намагаються "працювати так, як платять". Тобто не просто виконувати мінімум роботи, а й намагаються всіляко нашкодити. Ображені тим, що залишилися за бортом затребуваності, на яку розраховували, а також тим, що не можуть продемонструвати свої таланти і здібності повною мірою, вони раз у раз мстять і шкодять виробництву. Причому вони насолоджуються тим, що змогли нашкодити, і сприймають невдачі компанії як свою особисту перемогу.

Любителі кредитів

Є люди, яких з дитинства не навчили фінансової грамотності. Вони люблять витрачати гроші, але не згодні їх заробляти в потрібній для себе кількості (ключовим є слово "заробляти", оскільки прийняти матеріальну допомогу в дар вони завжди готові). Саме тому вони планують дорогі покупки, подорожі і ті витрати, які їм не по кишені. Потім беруть кредити, вічно перебувають у боргах і переслідують начальника з проханнями про допомогу. Вони благають підвищити їм зарплату, виписати премію, заплатити за нікому не потрібні послуги (наприклад, пропонують прибрати в кабінеті або зробити все, що бос попросить). Такі співробітники не звикли порівнювати свої можливості з потребами, тому мудрі боси не беруть на себе відповідальність за створення комфортних умов для своїх підлеглих. Тобто вони не готові постійно покривати їх борги і виплачувати кредити, по суті, за рахунок фірми.

Геймери

Є ще одна категорія працівників, які проводять за комп'ютерною грою основну частину робочого часу. Не має значення, в яку гру грає людина, але вона буде цим займатися кожну вільну хвилину. При цьому не стане занадто сильно турбуватися про якість виконаної роботи, оскільки щиро вважає, що приходить на своє робоче місце виключно за можливістю захоплююче провести час. До геймерів можна також віднести категорію любителів постійно перебувати в соціальних мережах або відвідувати інші сайти. Тобто зануритися в гаджети і зовсім забути про виконання своїх безпосередніх обов'язків, і вже тим більше не переживати про якість своєї роботи і успіх компанії в цілому.

Пліткарі і учасники всіх конфліктів

Працівники, які сприймають роботу як другорядну мету, а приходять в офіс виключно для того, щоб поспілкуватися з колегами, також не будуть цікаві начальнику. І вже тим більше він постарається від них позбутися, якщо в колективі не буде спокою. Мається на увазі поширення пліток, вираження невдоволення (настроювання одних проти одних, оскільки один заробляє або його цінують більше, ніж іншого), заклики до бунту, з'ясування відносин та інше. Ті люди, які своєю негідною поведінкою розклеюють колектив, раніше всіх потраплять в категорію звільнених босом.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *