Що робити, якщо у вас виникає тривога перед початком робочого тижня

Багато людей перед початком нового трудового тижня починають сильно нервувати і псують собі вихідний. Ми розповімо, як позбутися гнітючого почуття і вступити у трудові будні у позитивному настрої та у всеозброєнні, інформує Ukr.Media.

Знайдіть час вийти з "режиму відпочинку"

Складаючи плани на вихідні, врахуйте: було б дуже корисно виділити у неділю трохи часу — від 10 хвилин до години — щоб перемикнутися з "режиму відпочинку" на "режим буднів". Можна, наприклад, накидати плани на майбутній трудовий тиждень, подумати, що будете готувати найближчими днями, або просто прогулятися і обміркувати робочі справи.

Прислухайтеся до своїх почуттів

Протягом неділі стежте за власними відчуттями, емоціями, і усе, що викликає найменшу тривогу, змушує нервувати, фіксуйте на папері. Через деякий час можна буде проаналізувати записи, виявити закономірності і розібратися, що саме викликає у вас неспокійні відчуття.

Наприклад, якщо зрозумієте, що тривога обумовлена надмірним обсягом роботи і ви можете не потягнути його наступного тижня, слід замислитися, щоб передати частину завдань колегам або зсунути дедлайн.

Складіть плани на ранок понеділка

Дуже часто "недільна" тривога з'являється через думки з приводу ранку понеділка і справ, що накопичилися за вихідні. Спробуйте максимально чітко і ретельно спланувати перший ранок нового трудового тижня. Маючи план дій, вам буде набагато легше побороти стрес і спокійно заснути.

Вирішіть, що ви одягнете, і заздалегідь приготуйте речі, визначтеся зі сніданком, щоб вранці не стояти пів години біля холодильника у роздумах. Можна перевірити робочу пошту, щоб мати інформацію про майбутні робочі справи. Але не захоплюйтеся: все ж таки у вас законний вихідний, і ви маєте повне право відпочивати, а не присвячувати його робочим справам.

Дозвольте собі радіти

Щоб початок тижня не був таким страшним, візьміть за правило щопонеділка вранці балувати себе чимось приємним — улюбленим десертом, новим сортом кави або навіть оновленим плейлистом у плеєрі. Сенс у тому, щоб у неділю ви знали, що у вас попереду не лише робоча рутина і купа завдань, але й щось радісне.

Для тих, хто працює віддалено…

Коли ви працюєте дистанційно, налаштуватися на робочий режим зазвичай набагато складніше. Щоб відокремлювати вихідні від буднів, можна завести особливі ритуали. Наприклад, визначтеся, який одяг буде у вас "робочим", і одягайте його, розпочинаючи виконання завдань.

Ще варіант: враховуючи, що вам не потрібно їхати з домівки до офісу, цей час можна провести не у ліжку з телефоном, а з користю для здоров'я: наприклад, зробити зарядку, помедитувати або здійснити коротку прогулянку.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *