Основи фінансової грамотності для тих, хто хоче розбагатіти і домогтися успіху

Багатство досягається не тільки тими, хто неймовірно щасливий або розумний. Стати трішки успішніше може кожен, якщо навчиться правильно розпоряджатися своїми грошима і підвищить фінансову грамотність, інформує Ukr.Media.

Уміння прогнозувати свої фінансові витрати

Складіть простий фінансовий план, але не на день, тиждень або місяць, а на рік, два, п'ять, десять років. Не тринькайте гроші і намагайтеся купувати тільки те, що ви можете собі дозволити, ніколи не перегинаючи палицю і не влазячи в борги. Це необхідно для створення фінансової подушки безпеки — певної кількості грошей, за рахунок яких ви зможете прожити мінімум пару місяців без роботи і отримання доходу.

Не женіться за розкішшю

Навіть якщо є гроші на величезний будинок, не купуйте його. Якщо є гроші на дуже дорогу машину сегмента люкс, теж не варто її купувати. Хороші речі не обов'язково повинні бути найдорожчими і престижними. Не потрібно підтримувати свій статус брендовим одягом, розкішними номерами в готелях і телефонами топових виробників.

Розвивайтеся

Після прочитання попереднього пункту у вас могло виникнути логічне питання про те, на що ж варто витрачати гроші. Тут все гранично просто — на саморозвиток і отримання нових знань, емоції і навички. Відвідуйте ті місця, де ви зможете познайомитися з більш успішними людьми. Купуйте книги, записуйтеся на курси, витрачайте гроші на особисті хобі і на правильний відпочинок, наприклад на спорт.

Допомагайте нужденним

Поки у вас мало грошей, допомагайте своїм часом. Коли грошей стане більше, ви зможете допомагати матеріально, віддаючи частину коштів на благодійність. Найкращий спосіб допомогти бідним — не стати одним з них, тому спочатку забезпечте себе і свою сім'ю, а потім вже думайте про те, як допомогти людям, що знаходяться за межею бідності.

Ходіть в магазин ситими

Це дуже важлива порада для людей практично будь-якого достатку. На їжу витрачається дуже багато грошей, але якщо ви спробуйте проаналізувати покупки продуктів, то зрозумієте, що деякі з них можуть бути скорочені. Дуже часто ми купуємо те, що нам не потрібно в ті моменти, коли дуже голодні. Саме тому важливо відвідувати продуктові магазини на повний шлунок, щоб мислити раціонально.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *