Навряд чи сьогодні є більш дратівливі слова, ніж "мотивація", "крос-продажі", "інфлюенсер", "лідер думок". Пов'язані вони з такими професіями, як блогер, коуч, менеджер. Ці сучасні професії неймовірно популярні, кожен другий в них "фахівець", кожен перший впевнений, що несе світу користь. Однак на ділі ці професії тільки дратують багатьох людей, інформує Ukr.Media.
Блогер
Ще 10 років тому дивних людей, що розповідають щось з екранів комп'ютерів і телефонів, вважали, м'яко кажучи, дивними. Однак, зараз вони заробляють, як топові артисти, мають мільйони шанувальників і є тими самими горезвісними "лідерами думок". Вони навіть придумали своє свято — День блогера, який відзначають 14 червня.
Чим же так дратує ця професія? Спочатку блогери створювали власні ролики, розповідали і показували в них те, що вміють робити краще за інших, ділилися порадами, розповідали про різні товари, визначні пам'ятки.
Коли таких каналів стало багато, особливо "просунуті" блогери зрозуміли, що корисними порадами слави і грошей не заробиш. А ось шоковий контент привертає увагу. Ось і набирають сьогодні мільйонні перегляди блогери, які в прямому ефірі виганяють з будинку батьків, заявляють про фейкове пограбування і показують інший ексклюзив.
Коуч
Ще одна модна професія, яку, здається, може опанувати будь-хто за пару сеансів роботи з коучингом. Ця професія прийшла у світ з області психології. Коуч працює з людиною, допомагаючи їй вийти зі стресової ситуації, вирішити різні психологічні проблеми.
Коучі популярні і в бізнесі. В якості наставника кар'єрний коуч допомагає клієнту вирішити проблеми, пов'язані з роботою: розібратися в бізнес-технологіях, налагодити відносини всередині колективу, навіть змінити професію, якщо вона не приносить задоволення. Професійні коучі — це люди володіють унікальними знаннями.
Однак, сьогодні з'явилося безліч псевдо-коучів. Одні вчать, як зв'язати хустку, другі — як одружитися після 40, а треті і зовсім за помірну плату обіцяють прописати "план життя".
Окремо стоять не просто коучі, а мотиватори. Зараз вони називаються "мотиваційними спікерами". Мотиваційні спікери в гарному одязі і з приємною посмішкою розповідають тим, хто заплатив гроші, як круто змінити життя, зробити свій день, навчитися бути щасливим. Всього то і треба, що повірити в себе, намалювати синусоїду успіху і завчити чарівні мантри.
Біографія таких коучів до банальності схожа. Серед них рідко зустрінете людей хоч із трішки пристойною освітою (але з купою сумнівних курсів). Зате в них величезний багаж особистого досвіду. Пішли з посади прибиральника — можете вести стратегічні сесії про те, як не боятися кинути ненависну роботу. Вийшли заміж уп'яте — значить, можете стати шлюбним коучем і мотивувати інших.
Інтернет-спамер
Самі їх не видно, проте з результатами їх діяльності стикається кожен користувач інтернету. Варто лише відкрити будь-який браузер, месенджер або електронну поштову скриньку, як тут же з усіх боків на екран випливають "вірусні" статті, відео, нав'язливі рекламні банери. І все про те, що потрібно і цікаво користувачеві.
Розміщують цю інформацію інтернет-спамери. Здавалося б, у сучасної людини повинен уже виробитися стійкий імунітет до реклами. Однак, ще знаходяться ті, хто вірить оголошенням про роботу без освіти і в статті про чудодійне схуднення за допомогою настоянки на соснових шишках. Вони клікають на рекламний банер, і в кращому випадку отримують фейкову інформацію.
На розсилці спаму можна непогано заробити. Деяким навіть вдається створити власні схеми спам-розсилок і продажу товару. Але зараз зі спамом у мережі активно борються, а тому заробляти спамером стає все важче.
Менеджер із продажу
Мабуть, найбільш ненависний представник маркетингу. Той же спамер, але в реальному світі. На думку багатьох людей, продавець продає, а менеджер з продажу "втюхує". У будь-якій мережі сьогодні працюють люди, які оточують покупця турботою, як тільки той переступає поріг магазину.
Вони постійно крутяться поруч, лізуть з порадами, розхвалюють товар, на який впав погляд покупця, тут же пропонують приміряти або спробувати.
Є також менеджери, які працюють за межами магазину. Вони обдзвонюють потенційних клієнтів, нав'язуючи їм товар або послугу. Причому, часто до них потрапляють телефони людей, які ніколи їх магазин не відвідували. Буває і так, що менеджери приходять із товаром додому. Ось тоді людському гніву немає меж.
Ріелтор
Ще одні представники професії, які залишають про себе найбільш негативні спогади. Адже ріелтор може взяти гроші за послугу, але потрібного результату клієнт не отримає. А все тому, що платить клієнт саме за послугу продажу або покупки житла.
Звичайно, сумлінний ріелтор доведе справу до кінця. Клієнт продасть або придбає житло в кращому співвідношенні ціна-якість. Але це якщо попадеться дійсно професіонал своєї справи. А скільки навколо непрофесіоналів, охочих лише нажитися на кого-небудь…
Найчастіше клієнти скаржаться на різні хитрощі ріелторів. Наприклад, ріелтор бере гроші, щоб продати квартиру. На ділі розміщує оголошення на якомусь сайті і на цьому заспокоюється. Якщо хтось хоче купити квартиру, то ріелтор може показати спочатку найбільш невигідні варіанти. За кожен варіант він, звичайно, бере плату.
Так, будь-яка праця гідна поваги. Але в кожній професії є люди, які підвищують її престиж, і ті, які своїми діями формують негативне ставлення оточуючих до неї. Тому навряд чи варто негативно судити про будь-якої спеціальності в цілому, якщо вам одного разу попався поганий працівник.
Джерело: ukr.media