Як успішно проходити співбесіди — ви можете не бути професіоналом своєї справи, але вас візьмуть на роботу або підвищать

підвищать />

Кожна людина хоча б раз у житті, була на співбесіді. Це могло бути співбесіда на роботу або на підвищення, однак, і для одного і для іншого є певні корисні поради, інформує Ukr.Media.

Співбесіда передбачає показовий виступ перед роботодавцем або його уповноваженою особою з відділу кадрів. Вам потрібно показати, що ви особливий або особлива. Психологія ділових відносин така. Що ви можете не бути супер професіоналом своєї справи, але може справити враження, тоді вас візьмуть на роботу або підвищать.

Крок перший: розслабтеся

Це не кінець життя, якщо вас не візьмуть на роботу, тому спокійні нерви — це подвійний плюс. Коли ви спокійні, вам легше думається, ви легше приймаєте рішення. Ви стаєте собою. Роботодавець теж бачить це, тому звертає увагу на вас. Як говорить статистика, можливість отримати роботу без належних навичок не набагато менше чим з ними, якщо ви не нервуєте, а поводитися холодно і спокійно.

Крок другий: не перегравайте

Коли будете грати роль людини спокійної, краще не перегравати. Це буде дуже помітно, якщо для вас це не нормальний стан. У всьому важливий абсолютний баланс, гармонія. Кажуть, що успіх супроводжує надмірності, але не в плані поведінки.

У психології співбесіда чимось нагадує перше побачення. Потрібно бути розкутіше, бути самими собою, але закрити дірки, які є у вашій обороні. Потрібно здатися краще, ніж ви є насправді.

Крок третій: не використовуйте заїжджені фрази

Я комунікабельний, я легко навчаюся, я амбітний. Відділи кадрів вже розуміють безглуздість цих фраз, тому прагнуть до пошуку людей індивідуальних. Не варто використовувати кліше і бути такими, якими вас хотіли б бачити на прийомі на роботу років 10-15 тому, коли слово "комунікабельний" викликало захват і феєрію.

Крок четвертий: виглядайте успішними

Навчіться так виглядати, якщо ви не є такими. Для цього потрібно попрацювати на деякими аспектами вашого тіла. Пам'ятайте завжди про те, що людина є в ваших очах успішною до тих пір, поки вона так виглядає. Те ж стосується і вас — якщо роботодавець знає про те, що у вас не багато грошей, то за зовнішнім виглядом він може зрозуміти вашу впевненість, якщо ви виглядаєте відповідним чином.

Порада:

  • будьте розслаблені;
  • одягайтеся охайно;
  • використовуйте парфуми;
  • слідкуйте за поставою;
  • тримайте голову прямо;
  • говоріть спокійно;
  • намагайтеся зайняти якомога більше місця в кріслі або на стільці, але щоб це не виглядало безглуздо (порада для чоловіків), адже в дикій природі так показується перевага;
  • будьте спостережливими;
  • не давайте порожніх обіцянок.

Порада п'ята: не будьте пасивні

Незважаючи на те, що ви проходите співбесіду на роботу, а не роботодавець намагається вас вразити, потрібно брати розмову під свій контроль. Будьте обережні з питаннями, але не будьте мовчазні як риба. Це всього лише розмова, адже перед вами сидить людина, що розбирається в психології або, як мінімум, в людях, так що обдурити її навряд чи вийде, але можна дати їй те, що вона хоче побачити.

Покажіть всім своїм виглядом, що ви зацікавлені, якщо це дійсно так. Говоріть на якомога більшу кількість тем, що стосуються пропонованої посади. Це дуже важливо, тому що роботодавець повинен бачити, що ви не простий прохідник. Покажіть свої наміри, дізнайтеся про те, які умови вас чекають в майбутньому. Куди прагне фірма і які її перспективи. Покажіть менеджеру з підбору персоналу або начальнику, що ви готові працювати, змінюватися. При цьому не можна виглядати улесливими. Це читається дуже чітко.

Пам'ятайте про те, що співбесіда — це не щось супер складне. Це проста розмова, посередництво на якому людина вас сканує психологічно, щоб зрозуміти, годитеся ви для роботи чи ні. Якщо ви не хочете проходити співбесіди, якщо ви інтроверт у вищій мірі, то знайдіть собі роботу віддалену або будьте фрілансером.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *