Як упоратися з ненавистю до роботи — 7 слушних порад

Для багатьох новорічні свята — час кар'єрної кризи. Ви згадуєте, що давно не були у відпустці, намагаєтеся ігнорувати шквал фотографій з лижного відпочинку в новинній стрічці і сумуєте за часами неробства. Ми зібрали кілька порад, які допоможуть вам пережити "синдром канікул" і побороти напади відрази до роботи. Хоча у відпустку краще все-таки піти.

Будьте реалістичні у своїх очікуваннях

"Я повинна любити свою роботу, але це не так" — якщо вас часто навідує ця думка, можливо, у вас ідеалізовані уявлення про те, якою має бути робота, інформує Ukr.Media.

Іноді любов до справи вбиває погана організація процесу, неприємні колеги, непорозуміння з керівництвом.

Головне, що ви повинні зробити: отримати чіткі уявлення про свою компанію, про те, що ви можете від неї очікувати, а чого ніколи не отримаєте. Замість того, щоб думати, як має бути, сконцентруйтеся на тому, як все є насправді.

Знайдіть вигоду у своєму становищі

У період відпусток або нестачі співробітників на вас можуть покласти додаткові обов'язки.

Із ситуації, коли "горите" на роботі і здається, що все тримається на вас, теж можна отримати користь. Зараз у вас, напевно, більше важелів, щоб поговорити з начальством про підвищення зарплати або нову посаду.

Якщо робота стає занадто великим стресом, ви не повинні миритися з цим. Спробуйте врегулювати ситуацію і сказати керівництву, що не витримуєте.

Плануйте тиждень і розставляйте пріоритети

Перший час на новій роботі або посаді складно зрозуміти, в чому проблема — у занадто високому навантаженні або в тому, що ви не можете впоратися з нею. Ви відчуваєте себе пригніченими і звинувачуєте себе в невдачах.

Спробуйте поміняти підхід до організації робочого процесу. Розставляйте пріоритети на тиждень або на кожен робочий день. Не старайтеся встигнути все і завжди. Починайте з головного. Витратьте 15 хвилин на початку або в кінці дня, щоб скласти план, і побачите, чи допомагає це краще керувати своїми завданнями.

Сумніваєтеся в собі — порадьтеся з колегою

Ще один спосіб об'єктивно оцінити свою роботу — поговорити з кимось, хто її знає. Краще, якщо це буде колега, а не начальник, який за службовим обов'язком повинен бути вимогливим.

Думка з боку допоможе зрозуміти, чи дійсно ви не підходите для цієї посади чи просто занадто критично ставитеся до себе.

Не вкладайте в роботу забагато емоцій

Занадто сильна емоційна залученість у роботу тримає вас у постійному стресі. Негативні переживання складно відключити на вихідні або залишити на офісному столі в кінці дня, тому частіше згадуйте, що за занепокоєння вам не платять.

Запитайте себе — чи буде це важливо для компанії або для вас через пів року-рік? Швидше за все, відповідь буде негативною, а значить, ви даремно витрачаєте нерви.

Шукайте плюси

У погані моменти постарайтеся зосередитися на тому, що дає вам ця робота. Можливо, це хороша зарплата або зручний графік, можливість вчитися новому або приємний колектив. Це нагадає, для чого ви тут знаходитеся і чому колись вибрали цю компанію.

Ідіть, якщо робота здається нестерпною

Ви не повинні залишатися на роботі, яка робить вас нещасними. Ми часто забуваємо про цю просту думку. Так, зміна місця — це стрес, але в перспективі ви отримаєте справу, яку полюбите.

Рішення про звільнення не повинно бути імпульсивним. Оцініть усі ризики і проаналізуйте своє становище: може, справа не в тому, що компанія стала гіршою, просто ви переросли цю роботу?

Думка про те, що кріпосне право давно скасували, і ви самі вибираєте, чим займатися, допомагає по-іншому сприймати все, що з вами відбувається. Можливо, ви зрозумієте, що все-таки любите свою роботу і вам просто потрібна відпустка.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *