Як наше самопочуття залежать від розпорядку дня і як його правильно налаштувати

Часто ранок починається з занепаду сил і дратівливості. Це наслідки неправильного режиму дня. Загальновідомо, що розпорядок дня — джерело сил і гарного настрою, і щоб бути щасливими, його необхідно дотримуватися, інформує Ukr.Media.

Життя на нашій планеті підпорядковане руху Сонця. Денне світило — це джерело життєвої сили та енергії. Зі сходом Сонця прокидається все живе, а після заходу сонця все змовкає і засинає. Але люди весь час борються зі своєю природою, не бажаючи підкорятися налагодженій системі. Це не призводить ні до чого хорошого: наші самопочуття, енергетика і настрій безпосередньо залежать від того, як проходить наш день, якого розпорядку ми дотримуємося, як визначаємо час для відпочинку та активності.

Від недосипу до депресії

Серйозні збої в роботі організму, а також дірки в біополі виникають за знайомої всім причини: через збитий режим і недосипання. Люди, які активно працюють ночами, до ранку засиджуються за комп'ютером або розважаються в клубах, страждають від неправильного режиму дня, що своєю чергою призводить до депресії та психічних захворювань.

За словами вчених, люди, які живуть всупереч біологічним ритмам, частіше скаржаться на самотність, відчувають напади апатії, відчувають себе нещасними, в них знижена швидкість реакції. Часто це пов'язано ще й з поганою гігієною сну, що також провокує збій ритмів. Наприклад, перегляд телевізора або стрічки новин на ніч знижує вироблення мелатоніну, що призводить до порушення сну, головних болів, ризику розвитку серйозних захворювань.

Однак на нормальну роботу людського організму впливає не лише відпочинок, як вважають багато. Важливо правильно розподілити весь день на фази та дотримуватися встановленого графіка.

Налаштування режиму дня

Для того, щоб налаштувати свої біологічний годинник і налагодити режим дня, достатньо привчити себе дотримуватися періодів активності та правильно їх використовувати.

Повноцінний сон — основа правильного розпорядку дня. Постійний недосип призводить до нервових розладів і підриває здоров'я. Сон повинен тривати від 6 до 8 годин, але це не єдина умова: важливо і те, у скільки людина відходить до сну. Для кожної системи є свій певний час відпочинку. Так, наприклад, нервова система краще за все відпочиває в проміжок з 10 годин вечора до півночі. Якщо заснути після півночі та проспати 8 годин, ви, звичайно, отримаєте за ніч необхідні сили та відновити енергетичний баланс, але нервова система залишиться в напрузі.

З півночі до 4 ранку відбувається насичення духовною енергією, розум відпочиває. Той, хто прокидається з 4 до 6 ранку, заряджається позитивною енергією. Йому буде легко протягом дня долати перешкоди та активно працювати. Науково доведено, що розум людини найбільш ефективно працює до 6 ранку.

З 7 до 10 ранку наш організм розгойдується, і всі когнітивні процеси трохи сповільнюються. Щоб прискорити роботу, корисно в цей час займатися спортом.

Вдень рівень продуктивності поступово зростає. Активна енергія Сонця провокує організм витрачати сили в період з 11 до 13 годин, тому на цей час рекомендується планувати найбільш енерговитратні справи.

З 14 до 16 години настає час, коли хочеться подрімати після обіду. Важливі заходи та зустрічі краще відкласти на більш пізній час. З 16 по 20 годин мозок розганяється і досягає великої працездатності, — це період активної фізичної або інтелектуальної роботи.

Ідеальний час для вечері — з 18 до 21. Їжа повинна бути легкою, оскільки калорійні продукти можуть втомлювати психіку.

Після 9 години вечора організм починає плавно готуватися до відпочинку. Це означає, що пізня робота і нічні посиденьки не підуть йому на користь. Крім того, інформаційний шум, яскраве світло і гучна музика лише збивають з пантелику. Біоенергетики радять прогулятися перед сном на свіжому повітрі, щоб синхронізувати внутрішній годинник.

У багатьох випадках депресію, апатію, занепад сил і нервові розлади лікують збалансованим режимом дня. Експерти впевнені: дотримання базових правил зробить вас бадьорими, здоровими, життєрадісними та активними.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *