Чому ви боїтеся свого начальника, та як це змінити

"Директор іде, директор іде!.." — чується перешіптування в офісі. Тарілка з печивом переміщається в шафку, закриваються "вікна" соцмереж або електронної версії улюбленого журналу, завершуються особисті дзвінки, посмішки ретельно прибираються з обличчя. При звукові дверей, що відкриваються, по спині пробігає холодок, інформує Ukr.Media. Чому ви боїтеся директора? Як побороти цей страх?

Причини страху

Невпевненість у собі

Як не банально, але найбільше начальства бояться люди з низькою самооцінкою. При виникненні будь-яких "нюансів" на роботі, їм здається, що звільнення ось-ось обрушиться на їхню нещасну голівоньку. А якщо їх звільнять, вони будуть місяцями шукати собі роботу. Перед очима виникають похмурі картинки, пов'язані з безробіттям і безгрошів'ям.

Що робити? По-перше, намагайтеся не драматизувати. Для того, щоб вас звільнили, повинна бути дійсно вагома причина. Все інше — так звані "робочі моменти", до яких потрібно навчитися ставитися по-філософськи. По-друге, самооцінку потрібно підвищувати. Як зробити це, вам підкажуть статті та книги з психології, консультації у фахівця. По-третє, можливо, ваша невпевненість пов'язана з тим, що ви займаєтеся не своєю справою і свою роботу виконуєте не на належному рівні. У такому разі слід подумати про справу, в якій ви дійсно розбираєтеся.

Боязнь несхвалення

Боязнь несхвалення — страх перфекціоністів — людей, які у всьому і завжди хочуть бути першими, свою роботу виконувати на незмінно високому рівні і ніколи не помилятися. Вони з великими труднощами переносять власні недоліки і "ляпи", а вже якщо на це вказує начальник, то зовсім падають духом.

Що робити? Перш за все, навчитися розуміти, що не помиляється тільки той, хто нічого не робить. Далі з кожної помилки потрібно навчитися витягувати урок. Не концентруйтеся на своєму промаху, краще зосередьте увагу і сили на тому, як уникнути подібних випадків у майбутньому. До речі, це буде доречно, коли вас почне відчитувати начальник. Ви зможете швидко і, що найголовніше, конструктивно переключити його увагу з того, що сталося, на можливості запобігання таких помилок у подальшій роботі.

Психологічний тиск

Існує категорія начальників, які постійно "тиснуть". Тиснуть через дрібниці і по справі, тиснуть незалежно від якості і швидкості виконуваної роботи. Опиняючись у такій ситуації, співробітники щосили намагаються не давати приводів для невдоволення керівника, щоб зайвий раз не тріпати собі нерви.

Що робити? Боротися з таким страхом допомагають різні психологічні методи. Наприклад, у той час, як ваш начальник кричить, уявіть його в маскарадному костюмі або з відром на голові. Можна уявити, як на нього виливається відро з макаронами або як він, розмахуючи руками, виконує партію в опері.

Непередбачуваність

Іноді страх виникає від незнання. Наприклад, у нового співробітника, який просто не знає, чого чекати від начальника, як він реагує на запізнення, особисті дзвінки в робочий час або затримку у вирішенні поставленого завдання.

Що робити? Вирішити цю проблему простіше простого. Розпитайте своїх колег, які значно довше працюють в компанії, ніж ви. І вони, не скуплячись на слова, викладуть вам всю таємницю начальника — починаючи з його звичок і закінчуючи сімейним станом.

Не такий страшний "чорт"?

Шеф — не Бог, а людина

Усвідомлення того, що ваш шеф — не позаземне божество, а звичайна людина, має допомогти. Зрозумійте, його поставили керівником не через те, що у нього сім п'ядей у лобі, а просто тому, що він був трохи спритніший за інших, у нього є зв'язки або кембриджська освіта (завдяки батькам, які її оплатили). І, ймовірно, веде він себе так, як веде, тому що такий стереотип поведінки начальника. Ставтеся до шефа, як до звичайної людини, як до будь-якого іншого свого колеги або знайомого. Спілкуючись з ним, уявляйте, що ділитеся ідеєю з "побратимом по цеху". Так вам буде простіше формулювати свої думки і побороти свій страх перед керівником.

Ніщо не вічне, ніхто не вічний

Який сенс боятися начальника, якщо сам він у будь-який момент може втратити свою посаду? Деякі співробітники лестяться до керівника, сподіваючись, що таким чином забезпечать собі довге і щасливе існування на роботі. А коли "тирана", через якого вони стогнали і на якого постійно скаржилися, знімають з посади, переживають більше за інших. Тому що вже звикли боятися і підлизуватися, а з новим начальником, найімовірніше, доведеться зовсім інакше вибудовувати відносини.

Психологія команди

У "боротьбі" з начальником (перемога в якій є запорукою перемоги власного страху) часто допомагає командний дух. Не розрізнені угруповання, одні з яких щосили намагаються догодити керівнику, а інші знаходяться в так званій опозиції, а згуртований колектив. Колектив, який не лише прислухається до вказівок, а й день у день у різних формах сам диктує начальству, як бути і що робити.

Це означає, що жодне рішення керівника не повинно сприйматися як щось само собою зрозуміле. Ви повинні знати, що маєте право на власну думку. Особливо якщо ви і ваші колеги впевнені в її правильності. Зрештою, вас багато і ви разом, а значить, ви теж можете брати участь у прийнятті рішень.

Будь-який страх має під собою підстави. І щоб позбутися від нього, потрібно з'ясувати, чого саме ви боїтеся і втіленням яких ваших страхів є "жахливий" начальник.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *