Чому потрібно обов’язково використовувати інших людей, щоб домогтися успіху

Багато хто вважає, що використовувати людей в своїх інтересах цинічно і бридко. Проте, по-іншому цілей не досягти, інформує Ukr.Media.

Сучасне суспільство влаштоване так, що нам постійно доводиться спілкуватися з різними людьми: це можуть бути колеги, партнери по бізнесу або начальство, клієнти і покупці. Уміння спілкуватися з правильними людьми і отримувати з цього вигоду — дуже важливе уміння, яке в нинішніх реаліях просто необхідне. Людей, у яких "добре підвішений язик", задосить, але ось ті, хто вміє маніпулювати іншими і отримувати те, що потрібно, не так вже й багато. Зазвичай, про таких умільців більшість людей відгукується негативно, удостоюючи "звань" на кшталт пройдох, маніпулятор і навіть егоїст. І дійсно, на перший погляд, може здатися, що така поведінка не зовсім чесна щодо навколишніх: якщо звичайним людям іноді не дають і слова вставити, то цих частенько слухають, роззявивши рот, їм охоче підкоряються і йдуть на поступки. Природно, такий стан речей влаштовує не всіх: масу незадоволених здебільшого складають ті, хто не вміє подібним чином спілкуватися з іншими людьми. Більшість просто заздрить такому потрібному в наш час вмінню, не більше того.

Управляти іншими для того, щоб досягати поставлених цілей, цілком нормально, і в нашій статті ми спробували це довести: існує 3 вагомих причини, за якими обов'язково потрібно використовувати інших людей, щоб домогтися успіху.

Маніпуляція — це не тільки природно, але і ефективно

Деякі люди не можуть маніпулювати іншими з етичних міркувань: їм здається, що, маніпулюючи людиною, вони її обманюють, а це нечесно. Якщо управляти іншими людьми вам теж заважають совість і виховання, поспішаємо вас розчарувати: маніпуляція свідомістю вже настільки щільно в'їлася в наше життя, що соромитися цього просто нерозумно, та й не потрібно.

Як приклад наведемо торгівлю: без неї сьогодні вже не обійтися, послугами продавців так чи інакше користується переважна більшість людей. Для того, щоб реалізувати свій товар або продукт, продавцям нерідко доводиться вдаватися до маніпуляції покупцями: наприклад, у маркетологів давним-давно існують виверти, які змушують нас купувати те, що нам насправді не потрібно. Вони користуються ними без жодних докорів сумління, і ви напевно хоч раз на них натрапляли.

Найкраща маніпуляція — це та, якої ви не помітили. Саме завдяки своїй непомітності для того, ким маніпулюють, вона набагато ефективніше всіх інших засобів. Наведемо простий приклад: припустимо, начальнику потрібно, щоб ваш відділ до кінця місяця виконав показники, які набагато вище того, чого ви досягаєте зазвичай. Щоб домогтися свого, ваш начальник може піти двома способами.

Він може застосувати свій авторитет, у відкриту тиснути на вас і ваших колег, щодня нагадувати про поставлені завдання, погрожувати позбавленням премії. Ефект це, звичайно, дасть, але короткочасний: цілком можливо, що після виконання потрібних завдань ваш відділ дещо порідшає — деякі люди здатні піти в компанію, де зарплата набагато менша, але краще ставлення до підлеглих.

Набагато кращих результатів можна досягти, освоївши мистецтво маніпуляції: якщо вміти тонко і непомітно управляти людиною, він точно так же, як і той, кого залякали, впорається з поставленим завданням, але буде думати, що зробив це не з волі свого шефа, а захотів самостійно. Негативного відгуку, найімовірніше, не буде: за умови грамотного підходу людина просто не зрозуміє, що її використовували, і продовжить працювати.

Маніпулюючи іншими, ви не дозволите нікому керувати собою

Роль веденого влаштовує небагатьох людей. Коли керують вами, ви втрачаєте дорогоцінний час, виконуючи чужі завдання. Можна, звичайно, вивчити деякі прийоми, якими користуються маніпулятори, і постаратися не піддаватися на їх виверти. На жаль, в більшості випадків таких вузьких знань недостатньо: рано чи пізно ви все одно попадетеся на вудку маніпулятора-професіонала. Так що кращий спосіб навчитися припиняти всі спроби керувати вами — це самому стати маніпулятором: крім очевидної користі і вигоди, яку ви навчитеся витягувати з інших людей, ви точно зможете оборонятися від невмілих спроб керувати вами.

Маніпуляція розвиває управлінські навички

Відкрити свою справу — лише один із способів досягнення успіху. Цей метод досить популярний, але в думках щодо нього існують дві крайності: одні вважають, що займатися власним бізнесом дуже складно, а інші, навпаки, що це шалено легко. Ці судження, звичайно, мають право на існування, проте невірні: спробувати відкрити свою справу може практично кожен, але зусилля все одно докласти доведеться: багатство не впаде на вас з неба. Зокрема, вам буде потрібно оволодіти управлінськими навичками: це буде потрібно для того, щоб грамотно організувати процес і взаємодію між людьми, які будуть на вас працювати (без найманих співробітників не обійтися, якщо ви хочете розширити бізнес і домогтися більшого успіху). Маніпуляція — це практично вершина майстерності управління людьми, тому вона зможе багато в чому вам допомогти.

Як бачите, навіть трьох причин може бути достатньо, щоб почати маніпулювати іншими людьми: в цьому немає нічого поганого. Маніпуляція так чи інакше присутня в кожному дні нашого життя, і від цього вже нікуди не дітися. Набагато краще не засуджувати маніпуляторів, а самому навчитися керувати іншими людьми.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *