Чому невідданий борг вважали у народі “крадієм щастя”

Був такий спосіб "вкрасти щастя" — взяти щось цінне і не віддати. Та ось гроші, наприклад. Раніше гроші були золотими, срібними, самі собою — дорогими. А можна і муку в борг взяти. Але з особистими речами люди розлучалися важко, інформує Ukr.Media.

Такою була народна психогігієна, а гроші позичали.

Раніше вважалося, що через взяте "перекачується" чуже щастя, здоров'я, достаток.

Давайте розберемося, з цим без "містики".

– Коли беруть, обіцяють віддати та не віддають, створюють напругу. Обдурені надії та порожнє очікування шкодять людині. Увага мимоволі зосереджена на неприємній ситуації. Отже, її не вистачає на успішну життєдіяльність. Самооцінка падає, бо кого обдурили? Оце ви і є.

– І витрачаються нерви, адже треба наважитися і нагадати про обов'язок. Підібрати слова, завести неприємну розмову, зазнати стресу. А потім знову пережити ошукані надії, марне очікування, розчарування. І знову думати, як нагадати про взяте та невіддане.

Через деякий час ситуація стає хронічною. А "боржник" посідає у всі думки того, хто віддав.

– Про нього думають, йому віддають увагу та емоції. А боржник впевнено "годує сніданками". Не відмовляється! Обіцяє. Переносить дату, а згодом знову не віддає.

І ось цей зв'язок стає згубним для щастя того, хто віддав. І людина справді може втратити успіх і спокій.

Той, хто взяв і не віддає, забирає успіх та душевний спокій. А потім і здоров'я, благополуччя, достаток…

Що треба робити у цій ситуації?

– Або попрощайтеся з боргом та з боржником. Назавжди. Розірвіть зв'язок.

– Або домагайтеся законно повернення навіть не дуже великої суми або не дуже дорогої речі, якщо їх твердо обіцяли віддати.

Найнебезпечніше — думати, сподіватися і чекати. І залишатись у контакті з тим, хто взяв, нічого не отримуючи, окрім "сніданків".

Іноді краще попрощатися з річчю чи грошима, ніж зі своїм благополуччям. І треба знати: часто невіддані борги та невиконані обіцянки — прояви латентної агресії. Іноді так чинять навмисне. І це приносить не тільки збиток, рівний відданому і неповерненому, а й значно серйозніші втрати.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *