Бізнес-казка про роботящу Білочку, яка показує суть сучасного роботодавця

Скільки вже сказано про офісних працівників. Хтось зневажливо називає їх офісним планктоном, та й вони самі себе жартома часто так називають. Хтось шанобливо — працівниками розумової праці, інформує Ukr.Media.

Робота буває різна і різна віддача. Неможливо міряти «середню температуру по лікарні».

З одного боку, багато директорів скаржаться на складнощі з пошуком лінійних керівників. Такий співробітник має бути одночасно стратегом, організатором, операціоністом, мотиватором, а в разі чого — стати за прилавок або верстат. З іншого боку, при першій нагоді якраз такого персоналу і позбавляються, вважаючи його «зайвою ланкою».

Ось бізнес-казка, яка допоможе краще зрозуміти особливості сучасного керування.

Жила-була Білочка. Вона працювала на Філіна. Справно приносила горішки, гриби, ягоди. Той віддавав їй частину цього видобутку, забезпечував їй житло, захист і допомагав у голодний зимовий час.

Якось Філін зустрівся із заморським хитромудрим Вороном. Ворон похвалився йому, що у нього в компанії за роботою Білочок стежить наглядач, щоб не дай Боже, Білочки собі не забирали горішки.

Філін вирішив, що йому теж потрібен такий наглядач — запросив Орла. Орел став пильно стежити за Білочкою. Тільки Орел був важливим птахом, і за свою роботу просив дуже багато горішків, а ще мишок. Щоб платити Орлу, Філіну довелося урізати платню Білочці. Але Білочка довіряла Філіну і продовжувала чесно та відповідально працювати.

Філін захотів ще більше керувати процесом і найняв Вовка-аналітика. Вовк щодня збирав звіти від Білочки про Білочку, від Орла про Білочку та від Орла про Орла.

Звітів було так багато, що довелося найняти Бугайчика. Бугайчик кожен день підшивав ці звіти в папки, перев'язував їх кольоровими стрічками і приносив Філіну.

Філіну важко було розраховувати — кому скільки платити. До того ж, для Орла доводилося окремо закуповувати бонус — мишок, а для Вовка — зайчатину. Довелося найняти для розрахунку зарплати Лисицю.

Лисиця складала купу графіків, дуже красиво розповідала про економічну ефективність. Тільки звірі регулярно недоотримували своїх горішків, мишок та зайчиків. Орел її боляче клював у тім'ячко — Лисиця почала йому нараховувати зарплату повною мірою. Вовк вкусив її за хвіст — Лиса почала і йому нараховувати справедливу зарплату.

І тільки у Білочки горішків ставало дедалі менше, вона голодувала і худла. Відповідно, сил не було, приносила менше горішків та ягідок господареві.

Філіну не подобалося, що Білочка почала гірше працювати.

Він запросив Ведмедя, той почав аналізувати процеси ефективності праці Білочки та її начальників. Для цього Білочці потрібно було щодня складати на себе хронометраж, який потім аналізував Орел, за ним перевіряв Вовк, на підставі яких Лиса потім визначала — кого, наскільки можна позбавити премії.

Філін знову зустрів хитромудрого Ворона. Той дав йому нову круту пораду — запросити Чорного Кабана, який правильно ставитиме завдання Медвідю. Саме так можна збільшити віддачу Білочки на 20%.

Філін покликав Бугайчика, щоб той розмістив оголошення про пошук Кабана. Бугайчик терпляче записав текст, а потім повідомив новину — Білочка померла.

Ось така казочка.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *