Банк без черги, або що таке інтернет-банк та мобільний банк

Сучасному клієнту банка не обов'язково йти в банк, щоб отримати послуги. Переказувати гроші, поповнювати рахунок і навіть відкривати вклад можна дистанційно — достатньо мати телефон, планшет або комп'ютер, інформує Ukr.Media.

Інтернет-банк

Інтернет-банк — це система, яка дозволяє отримувати послуги банку через інтернет. Наприклад, переказувати гроші, оплачувати рахунки, погашати кредит. Зайти в інтернет-банк можна з комп'ютера, планшета, смартфона просто через браузер. Втім, на мобільні гаджети можна поставити спеціальні програми — ними зручніше користуватися. Але перш ніж завантажувати програму або авторизуватись на сайті банку, підключіть послугу «Інтернет-банк».

Як підключити інтернет-банк?

Якщо ви вже клієнт банку (у вас є банківська карта або рахунок), ви можете користуватися інтернет-банком. Але для початку в інтернет-банку потрібно додатково зареєструватися. Процедуру реєстрації визначає сам банк. Це можна зробити через інтернет або ж доведеться прийти до відділення з паспортом і написати заяву. Деякі банки дозволяють підключати інтернет-банк через банкомати — без особистого звернення в банк.

Що можна зробити в інтернет-банку?

Можливості сучасного інтернет-банку зазвичай включають в себе:

  • особистий кабінет з інформацією щодо сум, які є на ваших рахунках, картах (часто вкладах і кредитах);
  • історію онлайн-операцій і виписки по рахунках;
  • можливість залишити заявку на додаткову послугу (страховку, кредит, депозит). У багатьох банках відкрити депозит або вклад ви можете без особистого звернення в банк, а повністю дистанційно;
  • можливість переказувати гроші з рахунку на рахунок в межах банку та у сторонні банки;
  • можливість оплатити поширених послуг (ЖКГ, телефон, ТБ та інтернет);
  • додаткові можливості з планування особистого бюджету: ви можете слідкувати, на що ви витрачаєте гроші, ставити фінансові цілі та збирати на них гроші.

Скільки коштує послуга інтернет-банку?

Найчастіше інтернет-банк — це безкоштовна послуга. Ви ж не платите за похід до відділення банку? Ось і за віртуальний візит платити не доведеться.

Але вам як мінімум доведеться платити за інтернет, за обслуговування картки та за самі банківські операції — у різних банків різні тарифи. При цьому банківські операції в інтернет-банку обійдуться дешевше, ніж ті ж операції у відділенні банку. Наприклад, комісії за перекази зазвичай нижче, тому що банк заощаджує: в інтернет-банку не доводиться витрачати гроші на обслуговчий персонал.

Мобільний банк

Мобільний банк — це сервіс, який дозволяє отримувати інформацію про операції за картками, переказувати гроші та здійснювати інші операції за допомогою мобільного телефону.

Як підключити мобільний банк?

Підключити мобільний банк вам, швидше за все, запропонують відразу при отриманні картки. Якщо цього не сталося, вам також доведеться звернутися у відділення банку.

Як працює мобільний банк?

Як тільки ви здійснюєте будь-яку банківську операцію з вашого рахунку (наприклад, розплачуєтеся, переказуєте гроші на інший рахунок, знімаєте готівку в банкоматі), банк надсилає вам СМС про це. Це допомагає контролювати залишок на вашому рахунку і стежити, щоб жодна операція не пройшла без вашого відома. Крім цього, за допомогою телефону можна здійснювати операції: оплачувати мобільний зв'язок, переказувати гроші на інші картки або електронні гаманці. Зазвичай в мобільному банку є ліміт по операціях та сумах, з якими ви можете працювати, і він нижче, ніж в інтернет-банку.

Скільки коштує послуга "мобільний банк"?

Найчастіше мобільні оповіщення — платна послуга, але вона коштує своїх грошей. Мобільний банк — відмінна міра безпеки. Підключивши мобільний банк, ви можете оперативно стежити за операціями по карті та швидко відреагувати, якщо сталася помилка (наприклад, оплата пройшла двічі) або ви стали жертвою зловмисників. Достатньо зателефонувати в банк і заблокувати картку.

У деяких банках інтернет-банк йде тільки в пакеті з мобільним банком. Загалом, у кожного банку свої умови надання послуг інтернет-банку або мобільного банку. Тому уважно прочитайте договір і вивчіть ці умови, у тому числі спосіб підключення, правила користування і тарифи.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *