7 простих порад для публічних виступів

Йому присвячено багато важких праць і масштабних курсів бізнес-шкіл. У даній статті кілька порад, які допоможуть вам впевненіше відчувати себе тет-а-тет з публікою і додадуть шансів стати спікером, інформує Ukr.Media.

Кожна ділова людина, яка відвідує якісь щорічні конференції зі слабко мінливим набором виступаючих, знає, що всі доповідачі діляться на три великі групи. Доповідачі, яких чекають. Їх виступи завжди цікаві та потім довго обговорюються. Доповідачі, яких треба потерпіти. Подача нудна, але інформація буде, напевно, важлива. І ті, яким можна віддати перевагу кави з клієнтом або партнером в холі конференц-залу. Цікаво, що при цьому зовсім не йдеться про теми виступів.

Отже:

Порада №1:

Репетируйте на камеру. Виконувати монологи в порожній кімнаті все одно доведеться, без репетиції успішний виступ неможливий навіть для досвідченого спікера. Так виступайте на камеру свого мобільного телефону. Відео запис дасть унікальну можливість поставити себе на місце публіки. Об'єктивність вашої оцінки не тільки своїх рухів, але й інтонацій і змісту промови буде максимальна.

Порада №2:

Навчіться «говорити грудьми». При відсутності базової вокальної підготовки людина зазвичай підвищує гучність голосу зусиллям горлових м'язів. Голос при цьому стає трохи вище, а видаваний звук виходить з підвищеною вібрацією, що не дуже приємно вуха слухача. Крім того, підвищений вібруючий тембр буде підсвідомо зчитуватися аудиторією як невпевненість в собі.

Грудний голос звучить м'якше, глибше і більш насичено, а сам звук стає сильнішим і при збільшенні гучності не йде в вібрацію і на верхні ноти. Навчитися «говорити грудьми» зовсім не складно, в інтернеті можна знайти безліч вправ і прийомів. Правильно поставлений голос — відмінний помічник в будь-яких переговорах, а в монолозі з трибуни і зовсім незамінний атрибут успіху. Цьому варто приділити увагу.

Порада №3:

Мова не повинна повторювати слайди. Читання того, що написано на Ваших власних слайдах завжди видає недосвідченого спікера. Перевантажені текстом слайди аудиторія читати не буде. «Повідомлення» слайдів повинні бути мінімізовані. Ваша умова переказувати їх, не повторюючи, або майже не повторюючи слова на слайдах.

Порада №4:

Зробіть виступ живим! Один з успішних спікерів завжди розбавляв свої навіть самі офіційні виступи короткими (не більше 30 — 40 секунд) відео роликами, слайдів з фотографіями або аудіо вставками з ретельно продуманому і досить дотепним сценарієм. Аудиторія завжди сприймала це на ура. Пара жартів під час самої серйозної доповіді ніколи не будуть зайвими. Найкраще до початку монологу, щоб привернути увагу і на завершення, щоб залишити потрібне враження.

Порада №5:

Робіть паузи. Темп та інтонація мовлення дуже важливі і їх можна довести до досконалості відпрацьовуючи свій виступ на камеру. Приділіть увагу тому, щоб у Вашому монолозі були паузи 3-5 секунд. Якщо ці паузи стануть для публіки манерою мови, то можлива запинка буде для аудиторії непомітна. Ці секунди допоможуть і у випадку складного питання з залу. До речі, дуже корисно повторювати питання, це дасть Вам додатковий час на обдумування. Якщо виявиться недостатнім, то можна зробити ковток води, щоб пауза не виглядала натягнутою.

Порада №6:

Дихальні вправи перед виступом. Хвилювання перед публічним виступом — практично невід'ємна його частина. У кожного оратора свої прийоми і секрети, як його вгамувати. Я пропоную спробувати один з варіантів, який завжди спрацьовує. Глибокий вдих, рахуючи до семи — затримка дихання на сім рахунків — глибокий видих, рахуючи до семи — затримка дихання на сім рахунків.

Достатньо семи — десяти повторів і людина відчуває розслаблення. Це, до речі, і досить дієвий спосіб заснути, який багатьом допомагає. Повільне, ритмічно розмірене і глибоке дихання приводить тіло в стан спокою. Плюс, допомагає розробити легені перед промовою, що теж важливо.

Порада №7:

Зробіть кілька ковтків гарячого чаю. Безпосередньо перед виходом. Обпалювати рот, звичайно ж, не треба, але от активно теплий напій пом'якшить і розслабить горло.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *