Особисті сторінки у інтернеті сьогодні можуть розповісти про людину більше, ніж будь-яке резюме. Саме тому вони стають важливим пунктом, на який роботодавець звертає увагу, наймаючи нового співробітника. Розповідаємо, як зробити свої віртуальні профілі цікавими для серйозних компаній (а також, що можна дізнатися про потенційне керівництво у соцмережах), інформує Ukr.Media.
Час соцмереж диктує свої правила. Це потужний інструмент маніпуляції. Можна створювати будь-які ілюзії, також можна випадково оголитися більше, ніж хотілося б. Причому як у прямому, так і у переносному сенсі.
І якщо те, що подумає про вас мама однокашника і нова дівчина колишнього — є не настільки важливим, то коли справа стосується прийому на роботу, ви починаєте більш серйозно замислюватися про те, що постити, а що залишити для себе. Доводиться враховувати, що реальність така — тепер і працівники, і роботодавці не упускають можливості вивчати соцмережі здобувача або компанії, у яку ви хочете влаштуватися.
Ми розповімо вам, що можна дізнатися з соцмереж, коли справа стосується роботи.
Які висновки можна зробити за соцмережами під час вибору роботодавця?
Чи підходить вам атмосфера у компанії
Наскільки вона є формальною, як люди спілкуються один з одним, наскільки вони щирі. А ще розглянути, чи є у компанії тімбілдінг — які заходи для співробітників проводяться, чим ще, крім основної діяльності, вони живуть.
Наскільки цінності компанії збігаються з вашими
Якщо ви веган, навряд чи вам буде приємно у компанії, у пості Instagram якої є ролик про поїдання м'яса. Можна легко відстежити і соціальну відповідальність.
Чи надихає вас засновник компанії
Можна підписатися на особисту сторінку і підгледіти за його життям.
Чи влаштовує вас естетика компанії
Ви можете відчути естетику і на інтуїтивному рівні зрозуміти наскільки ви хочете візуалізувати себе у цій компанії.
Підрахувати приблизний бюджет на соцмережі і оцінити ступінь креативності команди
Також за активністю у соцмережах можна зрозуміти, чи у ногу з часом йде компанія — занедбані аккаунти красномовніші за слова HR-фахівця.
Через соцмережу можна вийти на контакт з будь-яким працівником цього місця, який зазначений у профілі
Цій людині можна поставити питання або надіслати резюме.
Роботодавці також часто переглядають соцмережі потенційних кандидатів. Посилання на особисті аккаунти зазвичай просять надати разом з резюме — у сучасній реальності це первинний рівень відбору.
Що є важливим для роботодавця
Загальна адекватність
Фотографії зі зброєю, будь-який нецензурний контент та інші ознаки девіантної поведінки — це основний індикатор для того, щоб сказати "ні" ще до співбесіди.
Наскільки добре кандидат вміє викладати свої думки (говорити і писати)
Це дуже легко зрозуміти за сторіз або відеороликами, а також за довгими текстами. Особливо, якщо потрібен співробітник на творчу вакансію або для роботи з людьми.
Які у здобувача особисті та професійні інтереси
Чи є якісь рубрики у його блозі, яким він приділяє більше уваги. Сьогодні жоден адекватний роботодавець не хоче, щоб людина весь час присвячувала роботі — це загрожує вигорянням. Необхідно, щоб кандидат вмів дотримуватися балансу між роботою та відпочинком.
Наскільки він є екстравертним / інтровертним
Яка регулярність постів, чи є у нього активні листування під постами, чи багато у нього друзів.
Хто його рольова модель, ким він захоплюється або за ким йому цікаво стежити
Це можна одразу зрозуміти, відкривши список його підписок.
Наскільки він / вона доглянуто виглядає
Зустрічають все одно за одягом. Зовнішність відіграє велику роль, особливо у сфері послуг і роботи з людьми (для директора з продажу, піарника, наприклад).
Наскільки кандидат є конфліктним
Чи не прослизають у неї / нього звинувачення щодо колишнього роботодавця, негативні відгуки про ресторани, магазини і т. д.
Креативне мислення і нестандартний підхід
Для творчих професій це дуже важливий аспект, який неможливо зрозуміти з резюме, а іноді і за портфоліо кандидата.
Чи не переступив кандидат межу між еротикою та мистецтвом
У сучасному світі велика увага приділяється естетиці людського тіла, у цій справі важливо утриматися на межі. Серйозно налаштованому роботодавцю не захочеться бачити більше.
Таємниці ваших фотографій
Ну і наостанок, не забувайте про те, що є вкладка "фотографії з вами". Сторінка людини ідеальна, а ось на фото друзів часом відкриваються "двері у Нарнію". Навряд чи вам захочеться, щоб потенційний роботодавець побачив, як ви танцювали на столі на весіллі подруги.
Джерело: ukr.media