Партнерство Біарріц: Зеленська нагадала про п’ять зобов’язань для досягнення гендерної рівності 10.12.2024 14:30 Укрінформ Дружина Президента Олена Зеленська озвучила п’ять зобов’язань в межах «Партнерства Біарріц», які Україна взяла на себе для досягнення гендерної рівності у суспільстві, вказавши на досягнення та поставивши завдання на наступний рік.
Про це перша леді розповіла під час засідання Ради з питань прав людини, гендерної рівності та різноманіття при Міністерстві закордонних справ України на тему: «Україна і Партнерство Біарріц. Досягнення і перспективи», передає кореспондент Укрінформу.
«Хочу нагадати, що сьогодні День прав людини, саме цього дня 1948 року була ухвалена Декларація з прав людини. Це досі один з найважливіших документів сучасності. Вважаю, що це правильна дата для того, щоб розглядати те, що ми вже зробили в рамках «Партнерства Біарріц» в Україні. Адже партнерство – це саме про рівні можливості і рівні права. Думаю, що дуже важливо чесно підсумувати зроблене і поставити перед собою цілі на наступний рік. Нагадаю, що наступного року буде 5 років з того моменту, як Україна стала членом «Партнерства Біарріц», – розповіла Зеленська.
Вона нагадала про п’ять зобов’язань, які Україна взяла на себе у рамках «Партнерства Біарріц». А саме:
Як розповіла Олена Зеленська, по кожному з цих пунктів за останні роки Україна зробила кроки уперед, однак багато завдань ще залишаються невиконаними.
Зокрема, стосовно першого пункту перша леді навела дані нещодавнього дослідження громадського об’єднання «Ліга сильних»: «50 відсотків суспільства не бачить взагалі людей з інвалідністю навколо себе. І це зрозуміло. Це тому, що умови для людей з інвалідністю поки що у нас не створені. І мова не лише про безбар’єрність простору, не лише про фізичні умови. Мова також про ментальну готовність громад брати участь у розвитку, до прикладу, підтриманого проживання – створювати умови, за яких люди з інвалідністю чи старші люди можуть жити окремо при цьому не втрачаючи якість життя, отримувати медичні послуги належного рівня чи здобувати освіту».
Звертаючи увагу на другий пункт, Олена Зеленська відзначила, що війна ще раз показала, що чоловіки і жінки, однаково, мають володіти навичками емоційної стійкості, також знати, як діяти за екстремальних обставин, надавати першу домедичну допомогу.
«Проте тим часом підручники шкільної програми, яка показала минулорічне дослідження, продовжують підкріплювати різні стереотипи відносно статі. Уроки праці досі діляться на хлопчачі і дівчачі. Стереотипи не тільки обмежують дітей в планах і мріях, вони обмежують все наше суспільство. Я впевнена, що у Міністерства освіти та науки є всі можливості змінити і підручники, і програми, і ситуації, і дуже сподіваюся на ці зміни», – сказала перша леді.
Вона також нагадала, що у цьогорічному глобальному звіті «Global gap gender report» («Глобальний звіт про гендерний розрив») Україна посіла 63 місце.
«Минулого року було 66. Тобто ми піднялися на три позиції. Це можна сприймати як досягнення, але це все ще 63-те місце зі 146 -ти. Тобто десь посередині. Це не наше місце. Наші жінки заслужили вище місце, я певна в цьому», – підсумувала Олена Зеленська.
Як повідомлялося, за ініціативи дружини Президента Олени Зеленської Україна отримала офіційний статус учасниці «Партнерства Біарріц» 11 вересня 2020 року.
25 серпня 2019 року під головуванням Президента Франції Еммануеля Макрона лідери країн Групи семи (G7) на саміті в місті Біарріц (Франція) заснували «Партнерство Біарріц». Метою цього партнерства є консолідація зусиль міжнародної спільноти та посилення відповідальності задля досягнення рівності жінок і чоловіків.
Фото: Телеграм Олени Зеленської
Олена Зеленська Партнерство Біарріц
Источник: www.ukrinform.ua