Фото — unsplash.com
Національний банк України (НБУ), який з кінця липня 2022 року утримує офіційний курс гривні 36,5686 грн/1 дол, попереджає українців про те, що з 3 жовтня переходить у режим керованої гнучкості обмінного курсу.
Джерело: Нацбанк
НБУ скасовує фіксований курс гривні: що відомо
У цьому режимі офіційний курс визначатиметься на основі курсу за операціями на міжбанківському ринку, а не встановлюватиметься директивно Національним банком відповідно до постанови правління НБУ №18, як це відбувалося з 24 лютого 2022 року, — наголосили представники регулятора.
Керівництво Нацбанку звертає увагу на те, що завдяки компенсації структурного дефіциту курс на міжбанківському ринку зможе як зростати, так і знижуватися, реагуючи відповідним чином на зміни в балансі попиту та пропозиції на валютному ринку.
Керована гнучкість курсу відрізняється від режиму плаваючого курсоутворення, який діяв в Україні до початку повномасштабної війни. За керованої гнучкості курсу Національний банк компенсуватиме структурний дефіцит валюти на ринку та суттєво згладжуватиме курсові зміни, — заявили в НБУ.
НБУ виступає за підвищення податків на прибуток для банків
Як повідомив нещодавно глава НБУ Андрій Пишний, його команда підтримує ініціативу підвищення податків на прибуток для банків у вигляді підвищення відсоткової ставки податку на прибуток.
В Україні запровадження додаткового прибутку на доходи банків може бути виправданим тимчасовим кроком з огляду на умови війни. Ми бачимо наразі підстави і фінансові, і юридичні, і якщо хочете з точки зору соціальної справедливості підтримати цю ініціативу.
За його словами, регулятор готовий запропонувати дискусію щодо того, що саме повинно бути об’єктом оподаткування.