Фото: commons.wikimedia.org
Російські компанії отримали змогу заробляти на продажі сирої нафти в Індію набагато більше, ніж вважалося раніше, за рахунок завищених витрат на доставку.
Джерело: Financial Times
Росія знайшла лазівку в санкціях для продажу нафти за вищою ціною
Пілся вторгнення РФ в Україну західні країни ввели стелю цін на російську нафту у 60 доларів за барель.
Вона продавала Індії сиру нафту за ціною нижче 60 доларів за барель. Але якщо включити витрати на транспортування, виробники нафти та трейдери, з якими вони працюють, стягують набагато вищі суми, — пише видання.
FT проаналізувало судна, що курсують безпосередньо з російських балтійських портів до Індії. Аналіз показав, завищене стягнення в поєднанні з оплатою, отриманою від доставки нафти на судах, пов’язаних з Росією, могло коштувати 1,2 мільярда доларів за три місяці.
Обмеження ціни, встановлене G7, має на меті підтримувати потік російської нафти, одночасно скорочуючи доходи, які можуть бути використані для фінансування війни. Але це обмеження встановлює вимоги до покупців, судновласників і страховиків з країн-учасниць, проте не накладає жодних обмежень на вартість фрахту.
Митні документи, видані в Росії з грудня до кінця червня, показують, що середня ціна сирої нафти, що поставляється до Індії, становила близько 50 доларів за барель у російських балтійських портах.
Але дані індійської митниці показують, що ціни, які фактично сплачуються в Індії після доставки — так звана ціна «вартість, страхування та фрахт» — за той самий період становили 68 доларів.
Представник індійської державної нафтової компанії, яка купила частину цієї нафти, повідомив FT, що індійські покупці купували з урахуванням вартості доставки.
Таким чином, надлишкові збори, ймовірно, перейшли до продавців нафти.
За даними аналітичної компанії Kpler, нафтовидобувні компанії «Лукойл» і «Роснефть» здійснили прямі продажі нафтопереробним заводам Індії. В інших випадках продажем керують торгові компанії, які виникли в минулому році і тісно пов’язані з кількома російськими нафтовими компаніями.
Видання порахувало, що загалом російські компанії могли приховано отримати на мільярд доларів більше доходу за цей період, ніж повідомлялося раніше.